Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Ficova vláda Dnes treba vedieť
21. november 2023, 14:43

Intronizácia Krista za kráľa Slovenska

Šimkovičová za rezort kultúry úkon odmietla. Ide to mimo ministerstva, tvrdí

Šimkovičová za rezort kultúry úkon odmietla. Ide to mimo ministerstva, tvrdí

Martina Šimkovičová a Štefan Kuffa. Foto: TASR/Jaroslav Novák

„Určite sa to nebude diať,“ povedala šéfka rezortu kultúry Martina Šimkovičová.

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová hovorí, že jej rezort nebude iniciovať intronizáciu Krista za kráľa Slovenska. „Určite sa to nebude diať,“ povedala po schválení programového vyhlásenia vlády. Informoval o tom portál Aktuality.sk.

Šimkovičová tvrdí, že išlo len o nápad štátneho tajomníka Štefana Kuffu. „Toto bola jeho iniciatíva, my sme si to vydiskutovali, ide to mimo ministerstva kultúry,“ dodala.

Nominant Dankovej SNS Štefan Kuffa minulý týždeň počas Trnavskej novény vyzval biskupov, aby intronizovali Krista za kráľa Slovenska, no za účasti všetkých biskupov a celej vlády. Povedal to za účasti apoštolského nuncia na Slovensku Nicolu Girasoliho.

Od slov Kuffu sa dištancovala Konferencia biskupov Slovenska. „Chrám je miestom modlitby a nemá byť priestorom pre apely, ktoré rozdeľujú veriacich. Miešanie politickej agendy s duchovným slovom vyvoláva nevôľu a negatívne reakcie, ktorým rozumieme.“

Kuffovi dovolil prehovoriť na novéne  trnavský arcibiskup Ján Orosch.

„Nedá mi ešte, aby som, keď toľké excelencie tu máme, za ministerstvo kultúry dávame prísľub, aj takto tu verejne ho dávam, že my budeme tí, ktorí budú iniciovať, aby čo najskôr podľa možnosti bolo a dosiahlo sa to, aby Kristus Kráľ bol intronizovaný a stal sa kráľom Slovenska,“ vyhlásil Kuffa minulý týždeň.

Ježiša Krista za kráľa korunovali v Poľsku v roku 2016. Na korunovácii sa zišlo niekoľko tisíc ľudí vrátane poľského prezidenta Andrzeja Dudu. Prítomní tiež boli niekoľkí poslanci.

Inzercia

Dnes treba vedieť

03. december 2023, 10:02
02. december 2023, 09:04

V Guatemale sa špekuluje o možnom zatykači na kardinála Alvara Ramazziniho. Správy prišli potom, ako sa kardinál postavil na stranu víťaza volieb. V Guatemale je momentálne politická kríza, keďže doterajšia vládna strana odmieta uznať porážku vo voľbách. Nunciatúra v krajine dokonca dostala list s vážnymi obvineniami voči 76-ročnému prelátovi, no o čo konkrétne ide, nie je známe. (kathpress)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.