Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. december 2023, 07:37

Pri bombovom útoku na katolíckej omši na Filipínach prišli o život traja ľudia

Pri bombovom útoku na katolíckej omši na Filipínach prišli o život traja ľudia

Foto: TASR/AP

K explózii došlo počas pravidelnej bohoslužby v telocvični Štátnej univerzity Mindanao v Marawi, najväčšom moslimskom meste v krajine.

Pri nedeľnom bombovom útoku na katolíckej omši na južných Filipínach zahynuli najmenej traja ľudia a ďalších sedem utrpelo zranenia, uviedli úrady. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

K explózii došlo počas pravidelnej bohoslužby v telocvični Štátnej univerzity Mindanao v Marawi, najväčšom moslimskom meste v krajine, uviedol regionálny policajný šéf Allan Nobleza.

Štátna univerzita Mindanao vydala vyhlásenie, v ktorom odsúdila „akt násilia“. Univerzita pozastavila vyučovanie a do areálu nasadila viac bezpečnostných pracovníkov.

„Sme solidárni s našou kresťanskou komunitou a so všetkými, ktorých táto tragédia zasiahla,“ uviedla univerzita.

K incidentu došlo po piatkovom nálete filipínskej armády, pri ktorom prišlo o život 11 islamistických militantov z organizácie Dawlah Islamiyah na ostrove Mindanao. Armáda v sobotu informovala, že skupina plánovala podniknúť útoky v provincii Maguindanao del Sur.

Nobleza uviedol, že polícia vyšetruje, či nedeľný výbuch súvisí s piatkovým leteckým útokom.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami

„Ukrajinci si uvedomujú, že prímerie by znamenalo prehru, lebo Rusi by sa ešte viac zakopali, doplnili stavy a o dva-tri roky by boli v Ľvove,“ povedal v rozhovore pre Svet kresťanstva nový prešovský gréckokatolícky arcibiskup Jonáš Maxim. „Vedia, že musia robiť všetko možné aj nemožné, aby to nedopustili, a k tomu by im mala pomôcť Európa aj svet, pretože ide o medzinárodné právo. Ak sa spochybnia hranice, naštrbí sa celá koncepcia povojnovej Európy a demokracie ako takej.“

23. február 2024, 16:54

Nemeckí biskupi sa zasadzujú za pokračovanie nemeckej synodálnej cesty v úzkej spolupráci s Rímom a celosvetovou synodou, vyhlásil to predseda nemeckých biskupov Georg Bätzing po skončení plenárneho zasadania v Augsburgu. Uviedol, že hlavným cieľom je nájsť spoločnú cestu, než sa začne riešiť konkrétny obsah. Bätzingovo vyhlásenie odráža záväzok nemeckých biskupov voči vatikánskym smerniciam a ich ochotu sa zaoberať obavami, ktoré voči nemeckej synodálne ceste vyjadrila Svätá stolica. (cirkev.cz/zenit)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.