1 minúta čítania 1 min
Vypočuť článok
Cirkev na Srí Lanke chce blahorečiť veriacich zabitých pred piatimi rokmi
0:00
0:00
0:00 0:00
Kathpress
Kathpress
Ďalšie autorove články:

Kardinál sa stretol s Lukašenkom Bieloruskí katolíci si želajú návštevu Leva XIV.

Od Henricha VIII. po pohreb Jána Pavla II. Novozaloženie katolíckej cirkvi v Anglicku pred 175 rokmi

Kardinál Mauro Gambetti vykonal pri oltári v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne kajúci obrad po tom, ako ho znesvätil muž

Katolícka cirkev na Srí Lanke chce kanonizáciu veriacich, ktorí boli zabití pred piatimi rokmi pri bombových útokoch na Veľkonočnú nedeľu. Cirkev v krajne pripravuje petíciu pre Vatikán, aby sa mohol začať proces blahorečenia. Srílanská cirkev chce, aby zavraždení katolíci boli vyhlásení za „mučeníkov viery“. Islamskí samovražední atentátnici sa 21. apríla 2019 odpálili v troch kostoloch a troch hoteloch v hlavnom meste Kolombo. Z 279 obetí tvorili väčšinu katolíci, ktorí boli na omšiach. (kathpress)

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Cirkev Srí Lanka
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk

Krátke správy

17. november 2025

O 18.00 h sa v Katedrále sv. Martina v Bratislave uskutoční omša za obete neslobody a pokoj v spoločnosti. Hlavným celebrantom bude bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko. O 19.00 h bude na Rudnayovom námestí (pod katedrálou) nasledovať občianske zhromaždenie za slobodu a spravodlivú demokraciu. Vystúpia Beáta Katrebová Blehová, historička z ÚPN, Branislav Borovský, podpredseda Konfederácie politických väzňov Slovenska, Ján Szőllős, podpredseda Ekumenickej rady cirkví v SR, Vladimír Palko, publicista a bývalý politik, a ďalšie osobnosti.

O 18.00 h sa v Katedrále sv. Martina v Bratislave uskutoční omša za obete neslobody a pokoj v spoločnosti
16. november 2025

„Ja som sa dokonca s vyšetrovateľom pri nejakej príležitosti stretol. No hnev by nebol cestou. Sme veriaci ľudia a tieto veci chápeme úplne ináč. Neočakávam, že sa tu bude niekto biť v prsia, čo zlé urobil, ale že reálne povie, mrzí ma to, musel som vtedy tak konať, bol som v takej pozícii. Ale nič také neprišlo,“ vraví bývalý politický väzeň Branislav Borovský, ktorý bol odsúdený s dvoma kamarátmi za pašovanie náboženskej literatúry.

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť