Pápež František a Charles Michel hovorili o utečencoch a budúcnosti EÚ

Svätý Otec sa s predsedom Európskej rady stretol v sobotu ráno v Apoštolskom paláci.
2 minúty čítania 2 min
Vypočuť článok
Pápež František a Charles Michel hovorili o utečencoch a budúcnosti EÚ
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Robert Fico požiadal šéfa NATO Marka Rutteho o posilnenie protivzdušnej obrany Slovenska

Dodávateľ vody v Gaze pozastavil svoje služby po zadržaní zamestnanca Hamasom

Pápež František v sobotu s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom hovoril o  situácií ľudí, ktorí utekajú z Afganistanu, a aj o budúcnosti EÚ. Informoval o tom spravodajský portál Vatican News.

Pápež sa s Michelom stretol v sobotu ráno v Apoštolskom paláci. Pozornosť venovali najmä situácii afganských utečencov, ktorí krajinu opustili po tom, ako moc v krajine v polovici augusta prevzalo militantné hnutie Taliban, napísal Vatican News.

František a šéf Európskej rady takisto hovorili o výzvach, ktorým Európa čelí v spojitosti s Konferenciou o budúcnosti Európy.

"Budúcnosť EÚ je dielo neustáleho pokroku," napísal Michel na Twitteri. "Naše hodnoty chrániť a zlepšovať životy ľudí sú v súčasnosti dôležitejšie, ako kedykoľvek predtým. Nedávny vývoj situácie v Afganistane a Etiópii si podľa neho vyžaduje "neustálu podporu".

Michel sa neskôr stretol aj s vatikánskym štátnym sekretárom kardinálom Pietrom Parolinom a Paulom Gallagherom - sekretárom pre vzťahy so štátmi.
 

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Európska únia Pápež František Charles Michel Utečenci
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk

Krátke správy

17. november 2025

O 18.00 h sa v Katedrále sv. Martina v Bratislave uskutoční omša za obete neslobody a pokoj v spoločnosti. Hlavným celebrantom bude bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko. O 19.00 h bude na Rudnayovom námestí (pod katedrálou) nasledovať občianske zhromaždenie za slobodu a spravodlivú demokraciu. Vystúpia Beáta Katrebová Blehová, historička z ÚPN, Branislav Borovský, podpredseda Konfederácie politických väzňov Slovenska, Ján Szőllős, podpredseda Ekumenickej rady cirkví v SR, Vladimír Palko, publicista a bývalý politik, a ďalšie osobnosti.

O 18.00 h sa v Katedrále sv. Martina v Bratislave uskutoční omša za obete neslobody a pokoj v spoločnosti
16. november 2025

„Ja som sa dokonca s vyšetrovateľom pri nejakej príležitosti stretol. No hnev by nebol cestou. Sme veriaci ľudia a tieto veci chápeme úplne ináč. Neočakávam, že sa tu bude niekto biť v prsia, čo zlé urobil, ale že reálne povie, mrzí ma to, musel som vtedy tak konať, bol som v takej pozícii. Ale nič také neprišlo,“ vraví bývalý politický väzeň Branislav Borovský, ktorý bol odsúdený s dvoma kamarátmi za pašovanie náboženskej literatúry.

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť