Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. november 2021, 10:59

Slovenská katolícka charita spúšťa vianočnú kampaň pre ľudí v núdzi

Charita v spolupráci s desiatimi diecéznymi a arcidiecéznymi charitami tak poukazuje na to, že všetci sme raz pomoc potrebovali, no nie všetci sme ju aj dostali.

Slovenská katolícka charita (SKCH) spúšťa kampaň s vianočným posolstvom. Venovať pomoc ľuďom v núdzi a zažiť ducha Vianoc môže verejnosť od 15. novembra do 31. decembra v Zbierke na charitu. TASR o tom informovala Monika Molnárová z charity.

Vo videách charity vystúpi napríklad muž, ktorý žil na ulici, či žena, ktorá sa z lásky k deťom zbavila závislosti. Rozprávajú svoje príbehy a v nich zaznievajú príbehy ďalších.

Charita tak poukazuje na to, že všetci sme raz pomoc potrebovali, no nie všetci sme ju aj dostali. „V Charite sa snažíme, aby tých, na ktorých sa zabúda, bolo čo najmenej. Charita sú však predovšetkým ľudia a každý z nás má v rukách rozhodnutie, koľkým dokážeme pomôcť,“ povedal generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Erich Hulman.

Prísť o prácu a domov, mať nefunkčný vzťah, v ktorom je partner agresorom, vychovávať dieťa s chorobou, to sú okolnosti, ktoré sa môžu prihodiť hocikomu z nás a nie všetci máme na to, aby sme ich zvládli.

Sú medzi nami takí, ktorým v krízových situáciách chýba finančná či rodinná podpora. A práve tí sa môžu opierať o pomoc charity. V súčasnosti ich je vyše 21-tisíc, ktorým charita pomáha, a mnohým z nich poskytuje aj druhý domov v 345 zariadeniach po celom Slovensku.

Zbierku na charitu organizuje Slovenská katolícka charita v spolupráci s desiatimi diecéznymi a arcidiecéznymi charitami, ktoré spoločne prevádzkujú 345 zariadení a služieb pre ľudí v núdzi po celom Slovensku.

Inzercia

Dnes treba vedieť

21. september 2023, 19:26

Svätá stolica údajne pribrzdila prípravy na návštevu pápeža Františka v Argentíne, ktorá  by mala byť budúci rok. Podľa argentínskych a španielskych médií sú dôvodom nepriaznivé vyjadrenia v Argentíne obľúbeného politika a ekonóma Javiera Mileia. Ten vo viacerých rozhovoroch obvinil pápeža z aktivít údajne škodlivých pre cirkev a z podpory komunistických diktatúr v Latinskej Amerike. (ekai)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.