Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. január 2022, 15:18

Fínska politička Päivi Räsänenová

Byť stíhaná za zdieľanie verša z Biblie je privilégium

Byť stíhaná za zdieľanie verša z Biblie je privilégium

Päivi Räsänenová. Foto – FB

Poslankyňa sa budúci pondelok postaví pred súd pre obvinenie z podnecovania nenávisti voči homosexuálom.

Kresťanskodemokratická poslankyňa fínskeho parlamentu Päivi Räsänenová v rozhovore pre Alliance Defending Freedom International povedala, že byť vypočúvaná pre zdieľanie biblického verša je „celkom veľké privilégium“.

„Mala som možnosť veľakrát povedať polícii o posolstve evanjelia, o tom, čo Biblia učí o hodnote človeka,“ povedala.

Räsänenová, ktorá bola políciou vypočúvaná vyše 13 hodín vo veci toho, ako si vysvetľuje biblické listy apoštola Pavla, sa budúci pondelok postaví pred súd pre obvinenie z podnecovania nenávisti voči homosexuálom.

Svoje stíhanie politička považuje za „absurdné“ a tvrdí, že pripomína časy Sovietskeho zväzu. „Keď som pracovala ako ministerka vnútra a mala na starosti políciu, nikdy by som si nebola vedela predstaviť, že ma budú na policajnej stanici raz vypočúvať a klásť mi takéto otázky,“ povedala.

Polícia sa podľa jej slov pýtala aj na to, či je ochotná odvolať svoje výroky, čo 62-ročná politička odmietla. Povedala, že o týchto veciach bude „hovoriť a písať aj v budúcnosti, pretože sú vecou presvedčenia, nielen názoru“.

Politička sa do problémov dostala v roku 2019, po tom, ako na Twitteri vyjadrila svoj nesúhlas s cirkevnou podporou festivalu Pride. Svoj tweet doplnila obrázkom novozákonného textu odsudzujúceho homosexuálne správanie, konkrétne úseku z Listu Rimanom 1,24-27.

Inzercia

Dnes treba vedieť

27. máj 2022, 08:32

V Rakúsku posledné desaťročia neustále klesá počet katolíkov a príslušníkov protestantských cirkví, naopak, prudko rastú počty ortodoxných kresťanov a moslimov. Podľa výsledkov dobrovoľného prieskumu o náboženskej príslušnosti, ktorý zverejnil rakúsky štatistický úrad, sa v roku 2021 hlásilo ku kresťanstvu približne 6,1 milióna mužov a žien, čo predstavuje približne 68,2 percenta celkovej populácie. (kathpress)

26. máj 2022, 20:21

Bratislavská arcidiecéza uvedie v pondelok 30. mája o 20.00 U Františkánov v Teatro Colorato ďalšiu časť talkshow s názvom „Adam, kde si?“ Hosťami budú biskup Jozef Haľko a Ľubica Čekovská. Moderuje Pavol Smolík. (abuba.sk)

26. máj 2022, 11:25

Pápež František, ktorý v máji opakovane vyzval k dennej modlitbe ruženca za ukončenie vojny na Ukrajine a za pokoj vo svete, sa príde v utorok 31. mája o 18.00 pomodliť na tento úmysel do rímskej Baziliky Santa Maria Maggiore. S modlitbou v Ríme budú cez priamy prenos spojené medzinárodné mariánske svätyne. (vaticannews)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.