Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. január 2022, 20:05

Civiltà Cattolica

V prestížnom katolíckom časopise vyšiel článok podporujúci asistovanú samovraždu

V prestížnom katolíckom časopise vyšiel článok podporujúci asistovanú samovraždu

Web La Civiltà Cattolica. Foto - Postoj/Juraj Brezáni

Autor textu, ktorý je členom Pápežskej akadémie pre život a profesorom morálnej teológie, čelí silnej kritike.

Takmer 60 organizácii skritizovalo článok obhajujúci asistovanú samovraždu, ktorý bol uverejnený v talianskom katolíckom časopise La Civiltà Cattolica, ktorý vydávajú jezuiti.

Informovala o tom Catholic News Agency.

Autorom článku je jezuita Carlo Casalone, profesor morálnej teológie na Pápežskej Gregorovej univerzite v Ríme a členom Pápežskej akadémie pre život.

Casalone obhajuje, aby poslanci schválili zákon schvaľujúci asistovanú samovraždu, pretože to podľa neho môže poslúžiť ako bariéra proti prípadnému prílišnému uvoľneniu legislatívy pomocou referenda, aj keď „nedokonalá a sama osebe problematická“.

Článok podporujúci taliansky návrh zákona, ktorý by legalizoval asistovanú samovraždu, organizácie odsúdili v spoločnom vyhlásení.

Tvrdia, že ich prekvapilo, že organizácia, „od ktorej by človek očakával, že bude nasledovať magistérium cirkvi“, dáva priestor myšlienkam, ktoré by podľa nich mohli smerovať ku „kultúre vyhadzovania“, pred ktorou varuje pápež František.

Časopis La Civiltà Cattolica bol založený jezuitmi v roku 1850 a vychádza dvakrát mesačne.

V Taliansku sa okrem rozoberaného zákona bude konať aj referendum, ktorého cieľom je s výnimkou niekoľkých situácii zrušiť sankcie za to, keď niekto spôsobí smrť druhého človeka s jeho súhlasom.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

27. máj 2022, 08:32

V Rakúsku posledné desaťročia neustále klesá počet katolíkov a príslušníkov protestantských cirkví, naopak, prudko rastú počty ortodoxných kresťanov a moslimov. Podľa výsledkov dobrovoľného prieskumu o náboženskej príslušnosti, ktorý zverejnil rakúsky štatistický úrad, sa v roku 2021 hlásilo ku kresťanstvu približne 6,1 milióna mužov a žien, čo predstavuje približne 68,2 percenta celkovej populácie. (kathpress)

26. máj 2022, 20:21

Bratislavská arcidiecéza uvedie v pondelok 30. mája o 20.00 U Františkánov v Teatro Colorato ďalšiu časť talkshow s názvom „Adam, kde si?“ Hosťami budú biskup Jozef Haľko a Ľubica Čekovská. Moderuje Pavol Smolík. (abuba.sk)

26. máj 2022, 11:25

Pápež František, ktorý v máji opakovane vyzval k dennej modlitbe ruženca za ukončenie vojny na Ukrajine a za pokoj vo svete, sa príde v utorok 31. mája o 18.00 pomodliť na tento úmysel do rímskej Baziliky Santa Maria Maggiore. S modlitbou v Ríme budú cez priamy prenos spojené medzinárodné mariánske svätyne. (vaticannews)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.