Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
11. marec 2016

Hlava anglikánov: Obavy z príchodu migrantov nie sú prejavom rasizmu

Označiť ľudí, ktorí sa obávajú následkov migračnej krízy, za rasistov, je nehorázne, myslí si canterburský arcibiskup Justin Welby, ktorý je duchovnou hlavou anglikánskeho spoločenstva.

Hlava anglikánov: Obavy z príchodu migrantov nie sú prejavom rasizmu


Justin Welby sa stal duchovným lídrom anglikánov pred troma rokmi. Foto – TASR/AP

„Sú tu sklony povedať ,títo ľudia sú rasisti´, čo je absolútne nehorázne. Strach je oprávnenou emóciou v časoch takejto kolosálnej krízy. Ide o jeden z najväčších populačných presunov v dejinách ľudstva a mať z toho obavy je úplne pochopiteľné,“ povedal arcibiskup Welby pre týždenník The House.

Canterburský arcibiskup je presvedčený, že tieto obavy treba vypočuť a riešiť, keďže medzi ľuďmi panuje „skutočný strach“ z následkov migračnej krízy na bývanie, pracovné miesta a zdravotnú starostlivosť.

Arcibiskup zároveň vyzdvihol „absolútne vynikajúcu“ humanitárnu prácu, ktorú Briti odvádzajú v utečeneckých táboroch. Podotkol však, že záväzok Londýna prijať 20-tisíc sýrskych utečencov do roku 2020 je iba ťažko porovnateľný s úlohou Nemecka. „Tamojšie cirkvi robia tú najpozoruhodnejšiu vec, rovnako ako nemecký ľud – minulý rok prijali 1,1 milióna migrantov,“ dodal arcibiskup Welby.

Inzercia

Odporúčame