Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. február 2023, 09:26

Vražda biskupa

V Los Angeles zastrelili biskupa, angažoval sa v pomoci obetiam streľby

V Los Angeles zastrelili biskupa, angažoval sa v pomoci obetiam streľby

Foto: TASR/AP

Úrady incident vyšetrujú ako úmyselné zabitie.

V Los Angeles v sobotu zastrelili 69-ročného pomocného biskupa Davida O´Connella. Bol známy svojou prácou pre imigrantov, chudobných a obete násilia páchaného strelnými zbraňami.

K streľbe došlo okolo 13. hod. v dome na ulici Janlu Avenue 1500 v Hacienda Heights na predmestí Los Angeles, cituje Catholic News Agency miestneho šerifa.

Biskupa, ktorého našli s prestreleným hrudníkom, na mieste vyhlásili za mŕtveho. Úrady incident vyšetrujú ako úmyselné zabitie.

Smrť pomocného biskupa už potvrdil aj losangelský arcibiskup José Gomez. „Je to šok, nemám slov, ktorými by som vyjadril svoj smútok,“ píše sa v arcibiskupovom vyhlásení.

„Biskup Dave bol mužom hlbokej modlitby, mal veľkú lásku k našej Presvätej Matke. Bol mierotvorcom so srdcom pre chudobných a imigrantov, mal vášeň pre budovanie spoločenstva, v ktorom sa ctí a chráni posvätnosť a dôstojnosť každého ľudského života. Zároveň bol dobrým priateľom, ktorý mi bude chýbať. Všetkým nám bude chýbať,“ vyhlásil arcibiskup Gomez.

David O´Connell sa narodil v Írsku v roku 1953. Teológiu študoval v Dubline, v roku 1979 bol vysvätený za kňaza Losangelskej arcidiecézy, kde pôsobil vo viacerých farnostiach. Za pomocného biskupa ho vymenoval pápež František v roku 2015.

Inzercia

Dnes treba vedieť

21. september 2023, 19:26

Svätá stolica údajne pribrzdila prípravy na návštevu pápeža Františka v Argentíne, ktorá  by mala byť budúci rok. Podľa argentínskych a španielskych médií sú dôvodom nepriaznivé vyjadrenia v Argentíne obľúbeného politika a ekonóma Javiera Mileia. Ten vo viacerých rozhovoroch obvinil pápeža z aktivít údajne škodlivých pre cirkev a z podpory komunistických diktatúr v Latinskej Amerike. (ekai)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.