Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. november 2023, 17:37

Vianočný stromček určený pre Vatikán už prevážajú z hôr v regióne Piemont

Po sviatkoch sa drevo z jedle použije na výrobu hračiek pre deti. Ich rozvoz zabezpečí konfederácia národných katolíckych organizácií Caritas.

Jedľa, ktorá bude počas vianočných sviatkov stáť uprostred Námestia svätého Petra vo Vatikáne, bola v utorok už na ceste do cieľa. Vezú ju zo severozápadného talianskeho regiónu Piemont a vo Vatikáne ju rozsvietia 9. decembra o 17.00 h miestneho času (SEČ). TASR prevzala správu z tlačovej agentúry ANSA.

Tento pápežov vianočný stromček vyzdvihol v pondelok vrtuľník z údolia Maira v horách v provincii Cuneo v regióne Piemont. Následne ho naložili na nákladné auto, ktoré ho preváža do Vatikánu.

„Tu v Piemonte sú stromy dôležité, nerúbeme ich bezdôvodne,“ povedal guvernér regiónu Alberto Cirio, ktorý odprevádzal strom na cestu k pápežovi.

„Túto jedľu bolo potrebné vyrúbať, lebo hrozilo, že po 56. rokoch spadne. Vyrúbanie stromu už bolo naplánované a schválené úradmi regiónu,“ dodal guvernér. Trval na tom, že nešlo o „žiadnu zbytočnú obeť“.

Cirio dodal, že po vianočných sviatkoch sa drevo zo stromu použije na výrobu hračiek pre deti. Ich rozvoz zabezpečí konfederácia národných katolíckych organizácií Caritas.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

„Ukrajinci si uvedomujú, že prímerie by znamenalo prehru, lebo Rusi by sa ešte viac zakopali, doplnili stavy a o dva-tri roky by boli v Ľvove,“ povedal v rozhovore pre Svet kresťanstva nový prešovský gréckokatolícky arcibiskup Jonáš Maxim. „Vedia, že musia robiť všetko možné aj nemožné, aby to nedopustili, a k tomu by im mala pomôcť Európa aj svet, pretože ide o medzinárodné právo. Ak sa spochybnia hranice, naštrbí sa celá koncepcia povojnovej Európy a demokracie ako takej.“

23. február 2024, 16:54

Nemeckí biskupi sa zasadzujú za pokračovanie nemeckej synodálnej cesty v úzkej spolupráci s Rímom a celosvetovou synodou, vyhlásil to predseda nemeckých biskupov Georg Bätzing po skončení plenárneho zasadania v Augsburgu. Uviedol, že hlavným cieľom je nájsť spoločnú cestu, než sa začne riešiť konkrétny obsah. Bätzingovo vyhlásenie odráža záväzok nemeckých biskupov voči vatikánskym smerniciam a ich ochotu sa zaoberať obavami, ktoré voči nemeckej synodálne ceste vyjadrila Svätá stolica. (cirkev.cz/zenit)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.