Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. február 2024, 15:34

V Ružomberku sa uskutoční už 8. ročník hokejového turnaja kňazov a rehoľníkov

V Ružomberku sa uskutoční už 8. ročník hokejového turnaja kňazov a rehoľníkov

Foto: archív M. P.

Podujatie spája dva rozmery – charitu a šport. Počas predchádzajúcich ročníkov sa vyzbieralo okolo 15 000 eur, ktoré boli venované organizáciám, ktoré pracujú s telesne a mentálne postihnutými deťmi a mládežou.

V sobotu 10. februára 2024 sa v Ružomberku uskutoční ôsmy ročník charitatívneho hokejového turnaja kňazov a rehoľníkov Slovenska.

Podujatie spája dva rozmery – charitu a šport. Počas predchádzajúcich ročníkov sa vyzbieralo okolo 15 000 eur, ktoré boli venované organizáciám, ktoré pracujú s telesne a mentálne postihnutými deťmi a mládežou. To je hlavný dôvod, prečo podujatie vzniklo. Podujatie svojou účasťou v minulosti podporilo už niekoľko osobností – Marián Hossa, Ján Laco, Dárius Rusnák, Jerguš Bača a iní.

Na turnaji sa tradične zúčastňujú štyri družstvá kňazov a rehoľníkov z celého Slovenska. Práve preto, že ide o osoby pracujúce vo farnostiach a pastoračných centrách vo veľkej miere práve s deťmi a mladými, môžu ich aj takto motivovať k záujmu o šport, a tak rozvíjať svoju osobnosť.

Tento rok účasť prisľúbili biskupi Slovenska, predsedníčka Žilinského a predseda Prešovského samosprávneho kraja, primátor mesta Ružomberok, dekan ružomberského dekanátu a další hostia z duchovného, ako aj hokejového prostredia.

Turnaj kňazov a rehoľníkov sa uskutoční už po ôsmykrát. Naposledy sa hral minulý rok v Vranove nad Topľou. Turnaj zastrešuje vždy jedna zo súťažiacich diecéz. Z turnaja prinesie priamy prenos TV LUX.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Rakúsky eisenstadtský biskup Ägidius Zsifkovics pred eurovoľbami varoval Európanov, aby nenechali Úniu napospas populistom. Podľa neho treba zmobilizovať všetky „rozumné centristické sily“ a budovať Európu spoločne. Upozornil tiež na prehnanú demarkáciu a odsúdil xenofóbiu podľa hesla „my prví“. Nezdravá kritika EÚ podľa biskupa chorvátskeho pôvodu neprinesie žiadne riešenia, naopak, bude iba znamenať návrat do minulosti. (kathpress)

pred 4 hodinami

Športoví fanúšikovia v Pobreží Slonoviny pripisujú národné športové úspechy Božej priazni. Miestni obyvatelia sú podľa agentúry AP presvedčení, že „Boh je na ich strane“. Futbalisti Pobrežia Slonoviny napríklad vo februári prekvapivo vyhrali Africký pohár národov. Na fotografii muž modliaci sa ruženec po úspechu. (ap/sunday alamba)

pred 6 hodinami

Pozývame na diskusný Večer s Postojom, ktorý sa uskutoční v stredu 21. februára o 18.30 hod. v divadle Teatro Colorato v Bratislave. Témou diskusie je: Kto môže dostať v cirkvi požehnanie? S našimi hosťami budeme spoločne hľadať odpovede na aktuálne otázky:

  • Mali by sme vatikánsky dokument Fiducia supplicans prijať alebo hodiť do koša?
  • Zareagovala na tému požehnávania iregulárnych párov cirkev na Slovensku správne?
  • Čo celá diskusia okolo tejto témy hovorí o pontifikáte pápeža Františka?
20. február 2024, 10:58

V nasledujúcich desiatich rokoch dosiahne dôchodkový vek vyše 90 evanjelických duchovných, čo predstavuje jednu tretinu z celkového počtu, upozornil generálny biskup ECAV Ivan Eľko. „Bez pomoci neordinovaných tento stav nezvládneme. (...) Iba počas nedávnych Vianoc mal jeden vypomáhajúci študent za tri dni jedenásť služieb Božích,“ uviedol biskup Eľko. (epst)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.