František odsúdil potraty pre poškodenia plodu dieťaťa: Robili to nacisti

František odsúdil potraty pre poškodenia plodu dieťaťa: Robili to nacisti

Foto: Pápež František (TASR/AP)

Deti by sme mali prijať tak, ako prídu, pretože ich posiela Boh, i keď sú niekedy choré, povedal pápež.

Pápež František prirovnal súčasné praktiky, keď sa rodina rozhodne pre potrat po tom, ako sa na základe prenatálnych testov zistí, že plod dieťaťa môže byť poškodený, k nacistickým pokusom z čias druhej svetovej vojny.

V nacistickom Nemecku chceli vytvoriť čistú rasu tak, že odstránili z populácie najslabších. Pápež sa takto vyjadril v sobotu vo svojom prejave, keď prijal delegáciu Fóra rodinných asociácií z Talianska.

Informáciu priniesli agentúry DPA a Reuters.

„Deti by sme mali prijať tak, ako prídu, pretože ich posiela Boh, pretože Boh dáva súhlas, i keď sú niekedy choré,“ vyhlásil pápež vo svojom dlhom, vopred nepripravenom prejave.

K téme:
Pápež: Dieťa odsúdené na potrat má Ježišovu tvár Zdieľať

Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi poukázal na to, že keď testy v prvých mesiacoch tehotenstva zistia, že dieťa má nejaké vrodené defekty, rodičia sa často uchyľujú k potratom.

„Vražda detí... s cieľom spokojného života sa likviduje nevinný. V minulom storočí sa celý svet pohoršoval nad tým, čo robili nacisti. Dnes robíme to isté, iba v bielych rukavičkách,“ vysvetlil pápež.

Agentúra Reuters dodáva, že pápež narážal na tzv. nacistické programy eugeniky, keď v nacistickom Nemecku prijali zákon, ktorý umožnil vynútenú sterilizáciu ľudí s duševnými alebo fyzickými poruchami s cieľom vytvoriť silnú, dokonalú rasu.

Vo svojom prejave sa František vyjadril aj k statusu rodiny, keď vyhlásil, že rodinu môžu tvoriť iba heterosexuálne rodiny.

„Dnes – a je to bolestivé – sa hovorí o diverzifikovaných rodinách, o rôznych typoch rodín..., ale rodina ako Boží obraz je jedine jedna,“ dodal.

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo