Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
17. jún 2018

František odsúdil potraty pre poškodenia plodu dieťaťa: Robili to nacisti

Deti by sme mali prijať tak, ako prídu, pretože ich posiela Boh, i keď sú niekedy choré, povedal pápež.
František odsúdil potraty pre poškodenia plodu dieťaťa: Robili to nacisti

Foto: Pápež František (TASR/AP)

Pápež František prirovnal súčasné praktiky, keď sa rodina rozhodne pre potrat po tom, ako sa na základe prenatálnych testov zistí, že plod dieťaťa môže byť poškodený, k nacistickým pokusom z čias druhej svetovej vojny.

V nacistickom Nemecku chceli vytvoriť čistú rasu tak, že odstránili z populácie najslabších. Pápež sa takto vyjadril v sobotu vo svojom prejave, keď prijal delegáciu Fóra rodinných asociácií z Talianska.

Informáciu priniesli agentúry DPA a Reuters.

„Deti by sme mali prijať tak, ako prídu, pretože ich posiela Boh, pretože Boh dáva súhlas, i keď sú niekedy choré,“ vyhlásil pápež vo svojom dlhom, vopred nepripravenom prejave.

K téme:
Pápež: Dieťa odsúdené na potrat má Ježišovu tvár Zdieľať

Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi poukázal na to, že keď testy v prvých mesiacoch tehotenstva zistia, že dieťa má nejaké vrodené defekty, rodičia sa často uchyľujú k potratom.

„Vražda detí... s cieľom spokojného života sa likviduje nevinný. V minulom storočí sa celý svet pohoršoval nad tým, čo robili nacisti. Dnes robíme to isté, iba v bielych rukavičkách,“ vysvetlil pápež.

Inzercia

Agentúra Reuters dodáva, že pápež narážal na tzv. nacistické programy eugeniky, keď v nacistickom Nemecku prijali zákon, ktorý umožnil vynútenú sterilizáciu ľudí s duševnými alebo fyzickými poruchami s cieľom vytvoriť silnú, dokonalú rasu.

Vo svojom prejave sa František vyjadril aj k statusu rodiny, keď vyhlásil, že rodinu môžu tvoriť iba heterosexuálne rodiny.

„Dnes – a je to bolestivé – sa hovorí o diverzifikovaných rodinách, o rôznych typoch rodín..., ale rodina ako Boží obraz je jedine jedna,“ dodal.

 

Odporúčame