Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
19. august 2019

Najstaršou Európankou je 115-ročná rehoľníčka z Francúzska

Mojím každodenným potešením je, že sa ešte dokážem modliť, povedala najstaršia Európanka a druhá najstaršia žena na svete.
Najstaršou Európankou je 115-ročná rehoľníčka z Francúzska

Najstaršia rehoľná sestra na svete André Randonová. Foto - katholisch.de

Najstaršia Francúzka, 115-ročná rehoľná sestra André – občianskym menom Lucile Randonová –, sa oficiálne stala aj najstaršou obyvateľkou Európy a druhou najstaršou obyvateľkou sveta. Informoval o tom denník Le Parisien.

Sestra André prevzala tento titul po tom, ako v júni vo veku 116 rokov a 90 dní zomrela dovtedy najstaršia Európanka, Talianka Maria Giuseppa Robucciová-Nargisová.

Sestra André sa narodila v roku 1904 v meste Ales v oblasti Gard na juhu Francúzska. V mladosti bola vychovávateľkou a pracovala aj v nemocnici, potom sa však rozhodla pre rehoľný život a vstúpila do Spoločnosti dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul.

Rehoľné meno André, ktoré je mužské, si zvolila na pamiatku svojho zosnulého brata. Momentálne sestra André, ktorá zažila už desiatich pápežov, žije v charitnom domove v Toulone.

V rozhovore pre Le Parisien sestra André priznala, že teraz je na ňu „všetkého priveľa“. Uviedla, že už nechodí, pohybuje sa pomocou invalidného vozíka a takmer vôbec nevidí.

„Mojím každodenným potešením je, že sa ešte dokážem modliť,“ povedala 115-ročná Francúzka, ktorá k svojim posledným narodeninám dostala list podpísaný pápežom Františkom a ním požehnaný ruženec.

Svetový rekord v dlhovekosti stále drží Japonka Kane Tanakaová, ktorá sa narodila v roku 1903 a má 116 rokov.

Inzercia

Odporúčame