Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
13. 03. 2020, 15:00

Bohoslužby vysiela Lux, Lumen, RTVS, streamujú aj rôzni kňazi

Diváci a poslucháči majú možnosť sa na nich zúčastniť prostredníctvom televízneho a rozhlasového vysielania.
Bohoslužby vysiela Lux, Lumen, RTVS, streamujú aj rôzni kňazi

Ilustračná foto TASR – Milan Kapusta

V nedeľu večer o 20.00 h vám na Postoji prinesieme priamy prenos zo svätej omše. Celebrantom bude J. E. Mons Jozef Haľko, svätá omša bude slúžená v kaplnke Kongregácie najsvätejšieho Vykupiteľa (redemptoristi) v Bratislave.


Z dôvodu preventívnych opatrení vyhlásených štátom v súvislosti s výskytom nového koronavírusu sa zrušili bohoslužby v kostoloch. Diváci a poslucháči RTVS však majú možnosť byť na nich prostredníctvom televízneho a rozhlasového vysielania.

„Po dohode s cirkevnými predstaviteľmi ich v nedeľu prinesie Jednotka, Rádio Slovensko, Rádio Regina a Rádio Patria,“ informovala TASR Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

Jednotka v nedeľu 15. marca odvysiela dlhodobo plánovanú gréckokatolícku svätú liturgiu na Krížupoklonnú nedeľu. Svätú liturgiu bude sláviť prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak bez prítomnosti veriacich. Priamy televízny prenos z gréckokatolíckej Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove si môžu diváci pozrieť o 10.00 h.

Premiérový duchovný obsah vysiela verejnoprávna televízia pravidelne v nedeľné popoludnia aj prostredníctvom magazínov Orientácie a Televízny posol.

Rádio Slovensko a Rádio Regina odvysielajú v nedeľu 15. marca v pravidelnom čase po 9.00 h rímskokatolícku sv. omšu. Slúžiť ju bude Mons. Ján Formánek, emeritný generálny vikár Bratislavskej arcidiecézy bez prítomnosti veriacich.

Rádio Patria bude v nedeľu o 8.00 h mimoriadne vysielať sv. omšu v maďarskom jazyku s bratislavským kaplánom pre maďarských veriacich ICLic. Tomášom Molnárom.

„Sme radi, že môžeme veriacim sprostredkovať účasť na bohoslužbách prostredníctvom nášho rozhlasového vysielania, čo v súčasnosti považujeme za jednu z našich verejnoprávnych priorít,“ zdôraznil programový riaditeľ Slovenského rozhlasu Michal Dzurjanin.

„RTVS plánuje aj počas nasledujúcich týždňov, kým to bude potrebné, vysielať nedeľné bohoslužby v rádiách Slovensko, Regina a Patria,“ uzavrela Rusnáková.
 

Odporúčame