Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. august 2021, 19:25

Vo viedenskej katedrále sa bude očkovať aj počas bohoslužieb

Vo viedenskej katedrále sa bude očkovať aj počas bohoslužieb

Dóm sv. Štefana vo Viedni. Foto Flickr/Lezlie

Vakcinačné centrum v Dóme svätého Štefana slávnostne otvoril kardinál Christoph Schönborn spolu s katedrálnym farárom Tonim Faberom a starostom Viedne Michaelom Ludwigom.

Rakúšania sa budú môcť od štvrtka dať zaočkovať i vo viedenskom Dóme svätého Štefana. Na vakcínu v katedrále sa netreba vopred prihlásiť a očkovať sa bude i počas bohoslužieb. Informovala o tom v stredu agentúra APA.

Nové očkovacie centrum v Dóme svätého Štefana slávnostne otvoril v stredu kardinál Christoph Schönborn spolu s katedrálnym farárom Tonim Faberom a starostom Viedne Michaelom Ludwigom.

Očkovať sa bude v jednej z kaplniek gotického dómu. Osoby staršie ako 18 rokov dostanú vakcínu od spoločnosti Johnson & Johnson a 12- až 17-roční látku od Pfizer/BioNTech. Za hodinu bude možné zaočkovať do 20 ľudí.

Viedeň chce týmto projektom rozšíriť ponuku vakcinácie, aby presvedčila tých, čo sa dosiaľ nedali zaočkovať, uviedol predstaviteľ mestského zastupiteľstva pre sociálne záležitosti, zdravie a šport Peter Hacker.

Výber tohto nezvyčajného miesta na očkovanie zdôvodnil slovami: „Nachádzame sa v zdravotnej kríze, ktorá sa týka všetkých ľudí, a preto sú potrebné mimoriadne opatrenia.“

Inzercia

Starosta, ktorý očkovanie označil za „akt ochrany seba samého a skutok lásky k blížnemu,“ dodal, že ide aj o symbolickú lokalitu.

„Dóm svätého Štefana je kultúrnym a duchovným symbolom a znakom obnovy,“ uviedol. Viedeň podľa neho rokuje i s ďalšími náboženskými komunitami o prípadnom otvorení očkovacích stredísk v cirkevných priestoroch.

Cirkevní zástupcovia prítomní na otvorení očkovacieho centra v dóme zdôraznili, že ponuka je zameraná na všetkých obyvateľov mesta. „Dóm svätého Štefana patrí všetkých ľuďom vo Viedni. Mal by slúžiť duši, duchovnu a telesnému zdraviu,“ povedal farár dómu.

Očkovacia stratégia Viedne je zameraná na čo najjednoduchší prístup k vakcínam - štepí sa napríklad v nákupných strediskách či na kúpaliskách. Možnosť očkovania bez prihlásenia sa na termín vopred už využilo 50-tisíc Viedenčanov. Celkovo je úplne zaočkovaných takmer 53 percent obyvateľov rakúskej metropoly.  

Dnes treba vedieť

21. september 2023, 19:26

Svätá stolica údajne pribrzdila prípravy na návštevu pápeža Františka v Argentíne, ktorá  by mala byť budúci rok. Podľa argentínskych a španielskych médií sú dôvodom nepriaznivé vyjadrenia v Argentíne obľúbeného politika a ekonóma Javiera Mileia. Ten vo viacerých rozhovoroch obvinil pápeža z aktivít údajne škodlivých pre cirkev a z podpory komunistických diktatúr v Latinskej Amerike. (ekai)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.