Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. december 2021, 18:30

Počas Misijnej nedele sa v kostoloch vyzbieralo takmer 645-tisíc eur

Hlavná časť výťažku zo zbierky na misie pôjde zo Slovenska tento rok prostredníctvom Pápežských misijných diel do Kene, východoafrickej krajiny na rovníku s rozmanitou kultúrou. Zbierka sa konala v 1527 farnostiach.

V rámci misijnej zbierky, ktorá sa konala v slovenských kostoloch počas Misijnej nedele 24. októbra, sa vyzbieralo 644 806,50 eura. TASR o tom informoval riaditeľ Pápežských misijných diel (PMD) Ivan Kňaze.

Zbierka bola v kostoloch v 1527 farnostiach. Vyzbierané peniaze putujú na podporu misijných diel pápeža Františka. Podstatou Misijnej nedele je však predovšetkým rozmer bratstva a solidarity.

„Misijná nedeľa je najväčšia akcia solidarity na svete. Finančná zbierka sa v tento deň koná v katolíckych kostoloch vo všetkých krajinách sveta a výťažok z nej je určený na podporu aktivít v najchudobnejších diecézach a farnostiach,“ priblížil Kňaze.

Hlavná časť výťažku misijnej zbierky zo Slovenska bude tento rok smerovať do Kene. Pápežské misijné diela zabezpečujú spravodlivé rozdelenie finančných prostriedkov v spolupráci s apoštolskými nunciatúrami a miestnymi diecézami.

Pápežské misijné diela zabezpečujú spravodlivé rozdelenie finančných prostriedkov v spolupráci s apoštolskými nunciatúrami a miestnymi diecézami. Okrem základnej starostlivosti sú v misijných krajinách financované pastoračné a sociálne projekty, budovanie kostolov, nemocníc a škôl a formácia nových kňazov.      

Inzercia

Dnes treba vedieť

26. september 2023, 08:46

Katolícka cirkev v Čile zaznamenala v uplynulých rokoch výrazný prepad dôvery – zo 77 % v roku 1996 na 31 % v roku 2020. Dôležitým faktorom tohto poklesu je neriešenie prípadov sexuálneho zneužívania. Ku Katolíckej cirkvi sa v súčasnosti hlási približne polovica z 18 miliónov obyvateľov. Výrazne však stúpol počet nábožensky nezaradených – z 18 % v roku 2010 na 35 % v roku 2020. (ap)

25. september 2023, 19:50

Fotovýber: Na snímke druhý zľava bratislavský eparchiálny biskup a apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie Peter Rusnák posväcuje tunel Bikoš a rýchlostnú cestu R4 na prešovskom severnom obchvate. Vpravo košický arcibiskup metropolita Bernard Bober. (tasr/františek iván)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.