Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. január 2022, 08:00

Svätý Otec v meste

Pápež František navštívil hudobnú predajňu v centre Ríma

Pápež František navštívil hudobnú predajňu v centre Ríma

Foto - TASR/AP

Obchod navštevoval ešte v dobe, keď bol kardinálom. Odniesol si gramoplatňu s klasickou hudbou.

Hudobná predajňa pri Panteóne v centre Ríma mala v utorok večer vzácneho návštevníka.

Pápež František prišiel pozdraviť svojich známych zo starých čias, majiteľku predajne pani Letiziu, jej zaťa a dcéru, a pri tejto príležitosti požehnal zrekonštruované priestory obchodu.

V predajni „Stereosound“ na Via della Minerva sa pápež zdržal asi desať minút. Okoloidúci boli svedkami, ako si pri odchode odnáša darček, zabalenú klasickú gramoplatňu.

Vzťah pápeža k vážnej hudbe je známy z jeho vlastných spomienok na detstvo, keď doma s rodičmi počúvali operné árie. 

Návšteva hosťa, ktorého k dverám predajne priviezol biely Fiat 500L, bola podľa slov pani Letizie „nádherná“ a „plná ľudskosti“. Pápež je „starý zákazník“, ktorý navštevoval obchod ešte v dobe, keď bol kardinálom v Buenos Aires, vysvetlila majiteľka.

Keď v minulosti prichádzal biskup a neskôr kardinál Jorge Mario Bergoglio do Ríma, býval ubytovaný v Kňazskom dome na Via della Scrofa v historickom centre. Viackrát to spomenul v rozhovoroch pre médiá aj v súvislosti s jeho obľúbeným Caravaggiovým obrazom Povolanie Matúša, ktorý sa nachádza v neďalekom francúzskom kostole sv. Ľudovíta.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 58 minútami

„Nemôžeme akceptovať, ak vstúpenie do prostredia cirkvi je podmienené splnením zvláštnych zdravotníckych požiadaviek a ak vzniká jeden zástup, ktorý ich splnil, a druhý nabok vyčlenený zástup, ktorý ich nesplnil,“ vyhlásil počas celoslovenskej ekumenickej bohoslužby v Bratislave Viktor Sabo, generálny duchovný Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v ozbrojených silách a ozbrojených zboroch SR.

pred 2 hodinami
pred 3 hodinami

V Bazilike sv. Petra je vyobrazených 500 včiel, 470 holubov, 100 drakov, 38 levov, 35 orlov, 24 hadov, 15 jahniat, sedem delfínov, štyri psy, tri netopiere, dva jaštery, mačka, krokodíl a jednorožec. Pri príležitosti liturgickej spomienky na svätého opáta Antona, patróna zvierat, o tejto zaujímavosti informoval portál Vatican News.

pred 6 hodinami

Pápež František počas svätej omše v Bazilike sv. Petra uviedol do služieb katechétu, lektora a akolytu kandidátov z viacerých krajín sveta. Po prvýkrát boli medzi nimi aj ženy. Služba katechétov, lektorov a akolytov úzko súvisí s ohlasovaním Božieho slova, ktoré si Katolícka cirkev osobitným spôsobom pripomína dnešnou Nedeľou Božieho slova. (vatican news)

pred 10 hodinami

Pápež František vyhlásil na stredu 26. januára deň modlitby za pokoj v súvislosti s napätou situáciou pri východnej hranici Ukrajiny. Po nedeľnej modlitbe Anjel Pána povedal, že s obavami sleduje rastúce napätie a hrozbu, ktorá môže podkopať bezpečnosť na celom európskom kontinente. (vatiannews)

 

pred 13 hodinami

Počas dnešnej nedele sa v Katolíckej cirkvi slávi Nedeľa Božieho Slova, ktorá sa z rozhodnutia pápeža Františka koná každý rok na Tretiu nedeľu v Cezročnom období. Všetkým veriacim má pripomenúť význam a hodnotu Svätého písma pre kresťanský život. (kbd)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva