Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. máj 2022, 07:23

Prenasledovanie kresťanov

V Nigérii moslimskí študenti ukameňovali kresťanskú spolužiačku

Dievča obvinili z rúhania sa prorokovi Mohamedovi, pričom jej telo po kameňovaní spálili. Študentka sa terčom násilného činu podľa univerzity stala po tom, čo na sociálnych sieťach kritizovala proroka Mohameda.

K činu došlo v meste Sokoto na severozápade Nigérie. Polícia zadržala dvoch študentov, ktorí sú podozriví z účasti na tomto čine náboženského fanatizmu. 

Študenti svoju obeť násilne vytiahli z bezpečnostnej miestnosti, kde sa skrývala. Po tom, čo ju dobili na smrť, pričom ju častovali nadávkami a kričali „Allahu Akbar“ (v arabčine Boh je veľký), jej telo spálili s použitím zapálených pneumatík z áut.

Ako uviedol jeden zo svedkov tohto tragického incidentu, polícia sa snažila študentku zachrániť, pričom na rozohnanie davu nasadila slzotvorný plyn a vystrelila niekoľko varovných striel, avšak násilníci kládli odpor. Polícia potvrdila, že univerzita zostáva až do odvolania zatvorená.

Zatiaľ čo na juhu Nigérie žije prevažne kresťanské obyvateľstvo, sever obývajú konzervatívni moslimovia. V mnohých tamojších spolkových štátoch je uplatňované prísne islamské právo šaría, ktoré za bohorúhačstvo ukladá trest smrti.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

27. máj 2022, 08:32

V Rakúsku posledné desaťročia neustále klesá počet katolíkov a príslušníkov protestantských cirkví, naopak, prudko rastú počty ortodoxných kresťanov a moslimov. Podľa výsledkov dobrovoľného prieskumu o náboženskej príslušnosti, ktorý zverejnil rakúsky štatistický úrad, sa v roku 2021 hlásilo ku kresťanstvu približne 6,1 milióna mužov a žien, čo predstavuje približne 68,2 percenta celkovej populácie. (kathpress)

26. máj 2022, 20:21

Bratislavská arcidiecéza uvedie v pondelok 30. mája o 20.00 U Františkánov v Teatro Colorato ďalšiu časť talkshow s názvom „Adam, kde si?“ Hosťami budú biskup Jozef Haľko a Ľubica Čekovská. Moderuje Pavol Smolík. (abuba.sk)

26. máj 2022, 11:25

Pápež František, ktorý v máji opakovane vyzval k dennej modlitbe ruženca za ukončenie vojny na Ukrajine a za pokoj vo svete, sa príde v utorok 31. mája o 18.00 pomodliť na tento úmysel do rímskej Baziliky Santa Maria Maggiore. S modlitbou v Ríme budú cez priamy prenos spojené medzinárodné mariánske svätyne. (vaticannews)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.