Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. jún 2022, 18:41

Polícia vyšetruje krádež v objekte na výrobu hostií v Prešove

Neznámy páchateľ ukradol finančnú hotovosť vo výške 1 500 eur z kancelárie výrobne hostií. Do objektu sa dostal cez okno, ktoré vypáčil.

Polícia vyšetruje krádež v jednom z objektov na ulici Kmeťovo stromoradie v Prešove. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, polícia v prípade vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci.

„Doposiaľ neznámy páchateľ v období od soboty do nedele ukradol finančnú hotovosť z kancelárie na výrobu hostií. Do objektu sa dostal cez okno, ktoré vypáčil, a vošiel dnu. Prehľadal kancelárie a ukradol hotovosť vo výške 1 500 eur. Pre miestnu cirkevnú organizáciu vznikla krádežou škoda vo výške 1 500 eur a poškodením zariadenia 1 000 eur,“ uviedla Ligdayová.

Polícia žiada svedkov udalosti alebo osoby, ktoré majú informácie k uvedenému skutku, aby sa ohlásili na linke 158 alebo na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Čítajte tiež

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 10 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.