Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. jún 2022, 09:15

Streľba v kostole

Muž v Alabame strieľal na malú skupinku ľudí, dvaja veriaci neprežili

Muž v Alabame strieľal na malú skupinku ľudí, dvaja veriaci neprežili

Foto TASR/AP

Polícia podozrivého muža zadržala. Stíhaný bude väzobne. „Zakryme toto spoločenstvo modlitbou,“ vyzval miestny kňaz.

Osamelý strelec vo štvrtok večer spustil paľbu v kostole episkopálnej cirkvi na birminghamskom predmestí Vestavia Hills v americkom štáte Alabama.

Informovala o tom agentúra AP. Muž zabil dvoch ľudí a tretieho zranil, previezli ho do nemocnice.

„Podľa toho, čo sme zistili z okolností dnešného večera, prišiel osamelý podozrivý na stretnutie malej cirkevnej skupiny a začal strieľať. Postrelení boli traja ľudia. Dvaja zomreli. Jedna osoba je s neznámym zranením ošetrovaná v miestnej nemocnici,“ uviedol Shane Ware z alabamskej polície, ktorý dodal, že momentálne nehrozí žiadne ďalšie nebezpečenstvo.

Muža polícia zadržala a dostal sa do väzby. Dispečeri dostali hlásenie o streľbe vo štvrtok okolo 18.20 hod. Polícia odmietla identifikovať podozrivého alebo obete. Zatiaľ nechcela poskytnúť ani ďalšie podrobnosti o útoku. Na piatok však avizovala tlačový brífing, kde povie viac informácií, uviedla AP.

Vyšetrovatelia zostali vo Vestavia Hillsešte niekoľko hodín po zotmení. Žltou páskou ohraničili celý kostolný komplex.

Miestny kňaz Alabamskej diecézy Kelley Hudlow povedal pre stanicu WBRC, že streľba bola šokujúca. Dodal, že miestna cirkevná komunita potrebuje modlitby každého. „Zakryme toto spoločenstvo modlitbou,“ vyzval kňaz.

Hudlow zároveň dodal, že podporné správy prichádzajú z celých Spojených štátov a zo sveta. „Potrebujeme všetkých vonku. Modlite sa, premýšľajte, meditujte a posielajte lásku tomuto spoločenstvu, pretože to všetko budeme potrebovať,“ povedal.

Alabamská guvernérka Kay Iveyová vo vyhlásení uviedla, že je jej ľúto tragických strát na životoch. Dodala, že je rada, že podozrivého zadržali. „Toto sa nikdy nemalo stať – v kostole, v obchode, v meste alebe kdekoľvek inde,“ povedala, pričom narážala na ďalšie posledné strelby v USA.

Štvrtková streľba sa odohrala niečo vyše mesiaca po tom, ako jeden človek zahynul a ďalší utrpeli zranenia následkom streľby na taiwanských farníkov v kostole v južnej Kalifornii.

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 9 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.