Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. jún 2022, 13:58

Pápež paulínom

Komunikácia viery musí byť z evanjelia dosvedčená vlastným životom

Komunikácia viery musí byť z evanjelia dosvedčená vlastným životom

Ilustračné foto: TASR/AP

František zároveň upozornil, že dezinformácie sú na dennom poriadku. „Jedna vec sa povie, ale mnohé iné sa zataja,“ povedal pontifex.

Spoločnosť sv. Pavla (paulíni) má od svojho zakladateľa bl. Jakuba Alberioneho charizmu súžiť evanjelizácii cez médiá. Pestovať komunikáciu s „evanjeliovosťou“ a „čistotou“ nie je len profesia, ale povolanie, zdôraznil pápež.

Pri príležitosti generálnej kapituly paulínov sa v sobotu 18. júna Svätý Otec prihovoril členom rehole pri osobitnej audiencii vo Vatikáne.

Najprv im na papieri odovzdal svoj pripravený príhovor zameraný na „medziosobné vzťahy v globalizovanom a hyperprepojenom svete“. Potom im dal spontánnymi slovami niekoľko podnetov o dôležitosti ich charizmy pre cirkev a pre celú spoločnosť. Okrem iného uviedol:

„Komunikácia je viac než len povolanie: je to poslanie. ... A vy máte povolanie komunikovať čisto, evanjeliovo. Ak si zoberieme dnešné médiá, chýba v nich čistota, úprimnosť, úplnosť. Dezinformácia je na dennom poriadku: jedna vec sa povie, ale mnohé iné sa zatají. Musíme dbať na to, aby sa to v našej komunikácii viery nestalo, aby komunikácia vychádzala práve z povolania, z evanjelia, bola jasná, zreteľná, dosvedčená vlastným životom.

Treba nielen komunikovať, ale aj vykúpiť komunikáciu zo stavu, v ktorom sa dnes nachádza, v rukách celého sveta komunikácie, ktorý buď hovorí polovicu, alebo jedna stránka ohovára druhú, očierňujú sa navzájom, či niektorá stránka ponúka na podnose škandály, pretože ľudia sa radi kŕmia škandálmi, teda jedia špinu. Nie je to pravda? Je to tak.

Z komunikácie, toho vzťahu medzi Otcom, Synom a Duchom Svätým, ktorý je v znamení Trojice, sa tu stáva tento nestráviteľný, špinavý, nečistý pokrm. Vaším poslaním je, aby komunikácia bola čistá, jasná a jednoduchá. Nezanedbávajte to, je to veľmi dôležité!“

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 9 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.