Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. jún 2022, 18:25

V Mexiku zavraždili dvoch jezuitských kňazov, ktorí chránili ukrytého muža

V Mexiku zavraždili dvoch jezuitských kňazov, ktorí chránili ukrytého muža

Foto TASR/AP

V kostole hľadal útočisko pred ozbrojenými prenasledovateľmi. Mexický prezident upozornil na ťažkosti s organizovaným zločinom.

Dvaja jezuitskí kňazi boli zabití v pondelok večer v severomexickom štáte Chihuahua, keď bránili muža hľadajúceho útočisko pred ozbrojenými prenasledovateľmi v kostole. TASR správu prevzala v utorok z agentúry AFP.

Kňazi Javier Campos a Joaquín Mora sa usilovali chrániť muža, ktorý bol prenasledovaný jednou alebo viacerými ozbrojenými osobami a hľadal útočisko v kostole v obci Cerocahui. Tú v roku 1680 založili jezuiti a nachádza sa tam jezuitský kostol.

Provinciálny predstavený mexických jezuitov Luis Gerardo Moro Madrid vyjadril znepokojenie v spojitosti s prejavmi násilia v Mexiku a nebezpečenstvom, ktoré postihuje aj členov jezuitského rádu. Takisto žiadal urýchlené vyšetrenie tragédie a zaistenie bezpečnosti jezuitov.

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador na tlačovej konferencii povedal, že do kostola vstúpili ozbrojení muži, ktorí prenasledovali ďalšieho muža. Toho podľa prezidenta zabili a takisto usmrtili aj oboch kňazov.

López Obrador tiež povedal, že organizovaný zločin spôsobuje ťažkosti viacerým miestnym samosprávam v štáte Chihuahua. Táto oblasť je podľa expertov dôležitá tranzitná cesta pre pašovanie drog do USA.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 9 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.