Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. jún 2022, 10:05

Na stretnutie rodín v Ríme odchádzame s veľkým očakávaním, vraví kňaz Matejovský

Na rímsky program prídu len národné delegácie. Slovenskú povedie vladyka Cyril Vasiľ.

Na Svetové stretnutie rodín, ktoré sa dnes začína v Ríme, odchádzame s veľkým očakávaním bohatého programu, vraví kňaz Košickej eparchie Jozef Matejovský. Do Večného mesta odcestoval s vladykom Cyrilom Vasiľom, košickým eparchom a predsedom Rady KBS pre rodinu, manželkou Annou a kňazom Spišskej diecézy Róbertom Neupauerom.

Verí, že to bude „požehnaný čas, ktorý využijeme pre svoje vlastné manželstvo,“ pokračuje a posolstvo dní bude podávať aj ďalej - cez farnosť, eparchiu i celé Slovensko. „Aby sa zdôrazňovala hodnota a dôležitosť manželstva ako tej najdôležitejšej cesty ku spáse pre každého jedného muža a ženu, ktorí príjmu sviatostné manželstvo,“ uviedol farár vo Farnosti Košice-Furča.

Svetové stretnutie rodín bude mať dve formy - rímsku a diecéznu úroveň. Na rímsky program prídu len národné delegácie. Slovenskú povedie vladyka Vasiľ. Spolu s ním budú KBS zastupovať Róbert Neupauer, manželia Monika a Alfonz Juckovci z Bratislavskej arcidiecézy, kňaz Jozef Matejovský s manželkou Annou z Košickej eparchie a Richard a Mária Kucharčíkoví s rodinou z Košickej arcidiecézy. 

„Máme nádej, že aj toto Svetové stretnutie rodín, tak ako aj tie minulé, bude obohatením pre pastoráciu rodín, pre budovanie vzťahov medzi manželmi, že prinesie osoh každému jednému, kto bude mať aspoň chvíľu záujem čosi si z neho zobrať,“ spomína Jozef. Od stretnutia očakáva impulzy do vlastného manželstva, farnosti, ktorej je farárom i Rady pre rodinu Košickej eparchie, ktorej predsedá.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 15 minútami

Vatikán spustil vlastnú verziu pouličných novín na spôsob Nota Bene. Mesačník L´Osservatore di Strada (Pouličný pozorovateľ), ako mutácia vatikánskeho denníka L´Osservatore Romano, chce „dať hlas tým, ktorí nemajú hlas“. Periodikum bude dostupné online aj v tlačenej podobe. Bude sa predávať každú nedeľu pred modlitbou Anjel Pána na Námestí sv. Petra, pričom celý výťažok pôjde na podporu autorov a  predajcov z radov ľudí bez domova. (cna)

pred 7 hodinami

Americkí baptisti (Southern Baptist Convention), ktorí sú po katolíkoch druhou najväčšou kresťanskou denomináciou v USA, odmietli tzv. evanjelium prosperity, podľa ktorého vykupiteľská smrť Ježiša Krista zaručuje veriacim zdravie, úspech a bohatstvo. Rezolúcia, ktorú baptisti prijali na svojom výročnom zhromaždení, konštatuje, že tzv. evanjelium prosperity je falošným učením, ktoré zraňuje chorých a chudobných ľudí tým, že ich viní z nedostatku viery. (krestandnes.cz)

pred 10 hodinami

Na Haiti bola zavraždená 75-ročná rehoľná sestra. Luisa Dell’Orto zo spoločnosti malých sestier Ježišových sa počas víkendu stala obeťou lúpežného prepadnutia v hlavnom meste Port-au-Prince, počas ktorého utrpela smrteľné zranenia. Rodená Talianka žila na Haiti posledných dvadsať rokov, venovala sa najmä deťom z ulice. „Sestra Luisa urobila svoj život darom pre druhých až po mučeníctvo,“ pripomenul jej obeť počas nedeľnej modlitby Anjel Pána pápež František. (vatican news)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.