Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. august 2022, 19:49

Hovorcu KBS zvolí plenárne zasadnutie biskupov, najbližšie bude na jeseň

Tento post je momentálne od júla neobsadený po tom, čo vo funkcii skončil kňaz Martin Kramara.

Hovorcu Konferencie biskupov Slovenska volí plenárne zasadnutie biskupov, a to na obdobie štyroch rokov. Tento post je momentálne od júla neobsadený po tom, čo vo funkcii skončil kňaz Martin Kramara.

Hovorca sa na základe súhlasu plenárneho zasadania môže zúčastňovať na jeho rokovaniach. „Najbližšie plenárne zasadanie biskupov bude na jeseň,“ potvrdili pre TASR z tlačovej kancelárie KBS.

Kramara pôsobil na poste hovorcu KBS od 1. decembra 2014. Od júla sa vrátil pôsobiť do Žilinskej diecézy. V tejto funkcii zotrval dve funkčné obdobia. Komunikáciu KBS s médiami do zvolenia nového hovorcu zabezpečuje tlačová kancelária KBS.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

„Nebojte sa zašpiniť si ruky v službe tým, ktorí to najviac potrebujú, a ľuďom, s ktorými sa nepočíta,“ povedal pápež František účastníkom generálnej kapituly redemptoristov. Vyše stovke členov 26. generálnej kapituly Kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa, zídených z 85 krajín, sa pápež František krátko prihovoril spontánnymi slovami v španielčine a pripravený príhovor im odovzdal na papieri. (vaticannews)

pred 5 hodinami

Počet kardinálov voličov sa od 1. októbra znížil na 129, keďže taliansky kardinál Giuseppe Bertello sa dožíva 80 rokov. Na konkláve sa totiž môžu zúčastniť iba kardináli mladší ako 80 rokov. Kardinálske kolégium má v súčastnosti 226 členov. (ekai)

pred 19 hodinami

Americký pravoslávny arcibiskup Elpidophoros (Lambriniadis) vyzval na stiahnutie všetkých tureckých jednotiek zo severnej časti Cypru. „Nikdy neprestaneme v našom boji, kým nedosiahneme náš spravodlivý cieľ, ktorým nie je nič iné ako oslobodenie nášho Cypru a existencia zjednoteného a prosperujúceho Cypru,“ povedal jeden z najvýznamnejších duchovných Konštantínopolského ekumenického patriarchátu. (kathpress)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.