Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
07. marec 2016

Ozbrojená skupina v Jemene zastrelila štyri rehoľné sestry, kňaza uniesli

V jemenskom meste Aden útočníci zavraždili štyri rehoľníčky z Kongregácie misionárok lásky Matky Terezy a ich dvanástich spolupracovníkov. Nezvestný je saleziánsky kňaz, ktorý pravdepodobne skončil v rukách únoscov.

Ozbrojená skupina v Jemene zastrelila štyri rehoľné sestry, kňaza uniesli


Útočníci okrem rehoľných sestier zavraždili aj zamestnancov a obyvateľov domu pre seniorov. Ilustračné foto – TASR/AP

Terčom útoku sa stalo charitatívne zariadenie pre seniorov, ktoré vedú rehoľné sestry Matky Terezy. Dve zo zabitých sestier pochádzali z Rwandy, jedna z Indie a jedna z Kene. Nezvestný kňaz je indického pôvodu.

Apoštolský vikár v južnej Arábii Paul Hinder pre agentúru Asia News uviedol, že v piatok dopoludnia vtrhli do zariadenia pre seniorov osoby v uniformách. Zabili každého, kto sa im dostal do cesty. Potom prišli k rehoľným sestrám a zastrelili ich. Predstavená, ktorej sa podarilo skryť, útok prežila. O saleziánskom kňazovi, ktorý sa v čase útoku zdržiaval v kaplnke, nie sú ďalšie správy.

„Vedeli sme, že situácia bola ťažká a že sestry, ktoré už v minulosti boli predmetom cielených útokov, boli v istom ohrození,“ povedal biskup Hinder pre agentúru Asia News a dodal: „Rozhodli sa zostať, nech sa deje čokoľvek, pretože je to súčasť ich spirituality.“

Na útok reagoval aj pápež František, ktorého podľa štátneho sekretára Svätej stolice Pietra Parolina udalosť šokovala. Po nedeľnej modlitbe Anjel Pána na Námestí sv. Petra Svätý Otec označil zavraždené rehoľné sestry za mučenice. „Toto sú mučeníci dneška! A títo nie sú na prvých stránkach novín, nie sú predmetom správ! Oni dávajú svoju krv za cirkev,“ povedal pápež František.

K podobnému incidentu došlo aj v roku 1998, keď ozbrojený muž v jemenskom meste Hodeida zavraždil tri rehoľné sestry Matky Terezy, keď vychádzali z nemocnice.

Inzercia

Odporúčame

Stalinov zločin a nádej z Havany

Stalinov zločin a nádej z Havany

O pár dní 8. – 10. marca si pripomenieme 70. výročie násilného pokusu o pripojenie ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi k moskovskému patriarchátu a pokus o zrušenie Brestskej únie s Rímom z roku 1596.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.