Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. január 2023, 08:49

Španielske úrady vyšetrujú útoky mačetou pred kostolom ako terorizmus

Pri útoku prišiel o život kostolník a najmenej štyri osoby utrpeli zranenia.

Ako teroristický čin vyšetruje španielska polícia stredajší útok mačetou pred kostolmi v meste Algeciras na juhu krajiny, pri ktorom prišla o život jedna osoba a najmenej štyri ďalšie utrpeli zranenia. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webovej stránky denníka El Mundo.

Súd začal konanie v spojitosti s trestným činom terorizmu. Vyšetrovanie má podľa El Mundo potvrdiť, či muž konal sám alebo bol členom džihádistickej organizácie.

Polícia zatkla Maročana vo veku približne 25 rokov, ktorý je údajným páchateľom. Najskôr pred Kaplnkou svätého Izidora napadol kňaza a spôsobil mu vážne zranenie hlavy, píše El Mundo. Neskôr v Kostole Panny Márie palmovej zabil kostolníka. Traja ďalší ľudia utrpeli zranenia, keď sa pokúšali zasiahnuť, píše AFP. Páchateľ sa pokúšal vniknúť aj do tretieho kostola, ktorý bol však zamknutý.

Polícia útočníka zadržala krátko po útokoch. Španielske ministerstvo vnútra uviedlo, že muž je v krajine nezákonne a mali ho deportovať do Maroka.

Starosta Algeciras José Ignacio Landaluce vyhlásil v meste deň smútku a vlajky na vládnych budovách stiahli na pol žrde. Miestna moslimská komunita útok rázne odsúdila.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.