Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. február 2023, 09:41

Na Ukrajine bolo za rok zničených asi 500 kostolov, modlitební, mešít a synagóg, uviedol to vyšší arcibiskup gréckokatolíckej cirkvi Sviatoslav Ševčuk. Biskupská synoda cirkvi vyhlásila 24. február za Deň modlitby, pôstu a almužny. Pripojila sa tak k ďalším cirkvám v krajine, ktoré sa na 1. výročie vojny modlia a postia za mier a konajú skutky milosrdenstva. Arcibiskup vyzval veriacich, aby urobili nejaký charitatívny skutok a darovali niečo na záchranu obetí vojny. (ugcc.ua)

Inzercia

Dnes treba vedieť

21. september 2023, 19:26

Svätá stolica údajne pribrzdila prípravy na návštevu pápeža Františka v Argentíne, ktorá  by mala byť budúci rok. Podľa argentínskych a španielskych médií sú dôvodom nepriaznivé vyjadrenia v Argentíne obľúbeného politika a ekonóma Javiera Mileia. Ten vo viacerých rozhovoroch obvinil pápeža z aktivít údajne škodlivých pre cirkev a z podpory komunistických diktatúr v Latinskej Amerike. (ekai)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.