Pre únik plynu museli v obci pri Turíne predčasne ukončiť veľkonočné obrady

Na ťažkosti s dýchaním a nevoľnosť sa sťažovalo 50 z celkovo asi 70 veriacich.
 
Vypočuť článok
Pre únik plynu museli v obci pri Turíne predčasne ukončiť veľkonočné obrady
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Pre podozrenie na otravu oxidom uhoľnatým v Taliansku hospitalizovali viac ako 20 ľudí, ktorí sa v sobotu zúčastnili na veľkonočnej vigílii v kostole v obci Pont Canavese neďaleko Turína na severe Talianska.

Talianske médiá v nedeľu spresnili, že na ťažkosti s dýchaním a nevoľnosť sa sťažovalo 50 z celkovo asi 70 účastníkov obradov.

Ako informovala agentúra DPA, príčinou zdravotných problémov bol zrejme únik plynu z vykurovacieho kotla.

Privolaní hasiči nariadili evakuáciu ľudí z kostola. Vyšetrením sa zistilo, že stav 25 osôb, vrátane šiestich maloletých, si vyžaduje prevoz do nemocnice. Jedno dieťa museli lekári umiestniť do dekompresnej komory, doplnila DPA. 

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Taliansko plyn Turín
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Krátke správy

pred 11 hodinami

„V deväťdesiatych rokoch chodili naši biskupi do Nemecka aj viackrát do roka, fungovali vzťahy a partnerstvá. Napríklad viem, že Spišská diecéza mala dobrý vzťah s Kolínskou arcidiecézou, Košická arcidiecéza s diecézou Limburg,“ hovorí v rozhovore vedúci Generálneho sekretariátu KBS kňaz Juraj Sabadoš. Podľa neho sa biskupi z oboch strán musia začať znovu stretávať, ľudsky chápať, aby sa prekonávali predsudky.

Naši a nemeckí biskupi by sa mali znova začať stretávať, hovorí kňaz z KBS Juraj Sabadoš
01. jún 2026

Svätú omšu, ktorou vyvrcholí tohtoročná Levočská púť, bude celebrovať jeruzalemský patriarcha kardinál Pierbattista Pizzaballa. Farnosť v Levoči zverejnila program tohtoročnej púte, ktorá bude počas víkendu 4. – 5. júla. Minulý rok mal prísť do Levoče kardinál Prevost, súčasný pápež Lev XIV.

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť