Dikastérium pre náuku viery vymenovalo piatich sudcov tribunálu, ktorý sa bude zaoberať prípadom Marka Rupnika. Členmi senátu sú ženy a duchovní, ktorí nezastávajú žiadne funkcie v úradoch Rímskej kúrie. Cieľom je tak zaručiť čo najväčšiu nezávislosť a objektivitu procesu. Rupnik čelí obvineniam zo zneužitia duchovnej moci a z nevhodného správania k viacerým ženám. (tkkbs)