Pápež Lev XIV. napísal list kardinálom pred blížiacim sa konzistóriom, ktoré sa uskutoční koncom júna. Vyzdvihol v ňom apoštolskú exhortáciu Evangelii gaudiumpápeža Františka, ktorá je naďalej orientačným bodom schopným iniciovať procesy pastoračnej a misijnej konverzie.