TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Pápežov odlet z Tenerife sa oneskoril, do Ríma sa vracia lietadlom španielskeho kráľa Filipa VI. Stroj spoločnosti Iberia, ktorým mal Lev XIV. pôvodne cestovať, má technickú poruchu.

--------------- Koniec flashky ---------------

Prišli na ňu po tom, ako do lietadla pápež už nastúpil aj so svojím sprievodom. S hlavou Katolíckej cirkvi sa predtým na letisku rozlúčil španielsky kráľ, ktorý po oznámení poruchy vystúpil po opäť pristavených schodoch do lietadla a pápeža odprevadil na letiskový terminál. Po čase sa obaja v sprievode delegácií vrátili na letiskovú plochu a pápež s nepočetným sprievodom nastúpil do kráľovho lietadla.

Ostatní členovia vatikánskej delegácie a približne 80 novinárov sa do Ríma vrátia v najbližších hodinách náhradným strojom spoločnosti Iberia.

Pápež sa do talianskej metropoly vracia po sedemdňovej návšteve Španielska. Na ostrov Tenerife na španielskych Kanárskych ostrovoch priletel v piatok z neďalekého ostrova Gran Canaria, kde bol od štvrtka. Predtým mal v programe návštevy Madrid a Barcelonu.

Zobraziť diskusiu
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Krátke správy

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť