Postoj tu bude len s vašou pomocou!

Postoj je dnes jediným serióznym konzervatívnym hlasom v slovenskej mediálnej scéne. No nežije zo vzduchu. 

Články na Postoji nie sú spoplatnené. Vznikajú len vďaka ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú.  Budeme si veľmi vážiť, ak sa k nim pridáte. Aby sme sa my mohli naplno venovať tvorbe obsahu.

Ďakujeme!

Redakcia Postoja


"Keď sa povie motorka, predstavím si slobodu," hovorí na začiatku kázne páter Michal Nižnánsky z rádu pavlínov, ktorí spravujú pútnické miesto v Šaštíne. V Bazilike Sedembolestnej Panny Márie ho počúvajú desiatky ľudí, väčšina v kožených budnách s prilbami pri nohách. Káže o slobode, o jej pravom význame. 

Po skončení omše všetci vyjdú von pred chrám a urobia si spoločnú fotku. Motorkárske vetrovky vedľa mariánskych odevov kňazov. Pozoruhodná kombinácia. Potom sa pátri rozdelia a chodia pomedzi motorky, ktoré požehnávajú.

K téme:
Kto sú pavlíni a čo robia v Šaštíne Zdieľať

Je to nezvyčajný motorkársky zraz. Je to púť, ktorá už má v Šaštíne svoju tradíciu. Pred bazilikou, kde sa bežne na veľkých púťach modlia veriaci, stoja motorky so značkami z celého Slovenska aj susedného Česka, vidno aj pražské tabuľky. "A vy ste odkiaľ? A vy?" pýta sa motorkárov páter Michal a kropí pritom mašiny svätenou vodou. 

Mať motorku, dofrčíme v tú prvú letnú sobotu do Šaštína aj my. So sloganom "Za Sedembolestnou s vetrom vo vlasoch". 

 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo