V Holandsku sa skončila mesiace trvajúca bohoslužba, ktorá chránila azylantov

V Holandsku sa skončila mesiace trvajúca bohoslužba, ktorá chránila azylantov

Bohoslužba v protestantskej kaplnke v meste Haag. Foto – TASR/AP

Bohoslužba sa začala 26. októbra s cieľom ochrániť arménsku rodinu pred holandskými imigračnými úradmi.

V protestantskej kaplnke v meste Haag sa v stredu ukončila niekoľko mesiacov trvajúca nepretržitá bohoslužba, ktorá mala chrániť rodinu arménskych azylantov pred deportáciou, informovala agentúra AP.

Bohoslužba sa začala 26. októbra s cieľom ochrániť rodinu Tamrazjanovcov pred holandskými imigračnými úradmi. Manželský pár s dvoma dcérami a jedným synom, ktorí už vyrastali v Holandsku, by mal byť totiž deportovaný naspäť do Arménska. Podľa stáročnej tradície ale verejní činitelia nesmú vstúpiť do kostola počas liturgie.

Holandská vládna koalícia v utorok oznámila, že sa bude znova zaoberať stovkami detských žiadostí o azyl, ktoré boli predtým zamietnuté.

„Očakávame, že veľké množstvo odmietnutých detí bude spôsobilých na získanie povolenia na pobyt,“ povedal minister pre spravodlivosť a bezpečnosť Mark Harbers, ktorý má na starosti aj záležitosti migrácie.

Harbers zákonodarcom oznámil, že úrady počas procesu revízie žiadostí nedeportujú žiadne deti a ani ich rodinných príslušníkov.

„Sme neuveriteľne vďační za bezpečnú budúcnosť pre stovky utečeneckých rodín v Holandsku,“ reagoval vo vyhlásení predseda najvyššej rady haagskej protestantskej cirkvi Theo Hettema.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo