Pápež sa modlil s pentekostálnymi pastormi

Pentekostálnych veriacich charakterizujú mimoriadne prejavy ako je spev so zdvihnutými rukami, tanec či tzv. modlitba v jazykoch.

Asi sto pentekostálnych pastorov prijal pápež František na súkromnom stretnutí. „Uskutočnilo sa v malej aule susediacej s Aulou Pavla VI. a bolo charakterizované veľkou srdečnosťou a duchom modlitby za jednotu,“ uviedlo Tlačové stredisko Svätej stolice. Stretnutie ukončila spoločná modlitba, dodal portál Vatican Insider.

Skupinu viedol pastor Giovanni Traettino, s ktorým sa František pozná ešte z Buenos Aires. Minulý rok osobne navštívil jeho komunitu v talianskom meste Caserta. V príhovore sa ospravedlnil za účasť katolíkov na akciách proti evanjelikálnym cirkvám.

K téme
Pentekostalizmus je náboženstvo srdca

Zdieľať

Termínom pentekostalizmus sa podľa Ľubomíra Martina Ondrášeka, autora knihy Neocharizmatické hnutie na Slovensku, označuje „globálne prebudenecké hnutie, pod ktoré sa štandardne, hoci nie bezproblémovo, kategorizujú tri široké kresťanské zoskupenia korešpondujúce s jeho ,troma vlnami´: klasický pentekostalizmus, charizmatické hnutie a neocharizmatici“. Pentekostálnych veriacich charakterizujú mimoriadne prejavy ako je spev so zdvihnutými rukami, tanec či tzv. modlitba v jazykoch.

Imrich Gazda

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo