Pápež: Boh bude súdiť mocných, ako sa starali o chudobných

Planéta má jedlo pre všetkých, zdá sa však, že chýba vôľa podeliť sa oň so všetkými, povedal František počas stretnutia s charitatívnymi pracovníkmi.

V Ríme prebieha 20. generálne zhromaždenie Caritas Internationalis. Počas svätej omše, ktorú pri tejto príležitosti slúžil pápež František v Bazilike sv. Petra, sa dotkol aj problému hladu a chudoby.

„Planéta má jedlo pre všetkých, zdá sa však, že chýba vôľa podeliť sa oň so všetkými,“ povedal v homílii pápež František a dodal: „Prestrieť stôl pre všetkých a žiadať, aby tu takýto stôl pre všetkých existoval. Urobiť čo môžeme, aby sa všetci mohli najesť, ale tiež pripomínať mocným tohto sveta, že Boh ich jedného dňa povolá na súd a ukáže sa, či sa skutočne snažili dať jedlo každému človeku, v ktorom je on prítomný (Mt 25,35) a či sa usilovali, aby životné prostredie nebolo zničené, ale aby mohlo poskytovať tento pokrm.“

Medzi koncelebrantmi bol aj honduraský kardinál Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga, ktorý končí na čele Caritas Internationalis po dvoch štvorročných funkčných obdobiach. Medzinárodná charita združuje viac ako 160 organizácií po celom svete.

TK KBS

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo