Vrátia sa saleziáni do Rožňavy? Diecéza a rehoľa už rokujú

Rožňavská diecéza aj rehoľa saleziánov potvrdili spoločné rokovania o možnej spolupráci.


Saleziáni, ktorých z Rožňavskej diecézy v lete 2013 vykázal vtedajší biskup Vladimír Filo, sa možno vrátia späť. Informácie Sveta kresťanstva o začiatku rokovaní medzi novým rožňavským biskupom Stanislavom Stolárikom a provinciálom saleziánov Jozefom Ižoldom potvrdili obe strany.

„Nový rožňavský biskup Mons. Stolárik po prevzatí úradu už začal komunikovať s provinciálom Saleziánov na Slovensku donom Ižoldom o pôsobení saleziánov v Rožňave. Obe strany sa dohodli na pokračovaní dialógu a hľadaní riešenia v horizonte jedného roka,“ uviedol pre Svet kresťanstva generálny vikár Rožňavskej diecézy Ján Mihok.

K téme
Saleziáni v Rožňavskej diecéze končia, vysvetlenie je neznáme

Zdieľať

Podobne odpovedal hovorca slovenských saleziánov Rastislav Hamráček: "Nový rožňavský biskup po prevzatí úradu už začal komunikovať s naším provinciálnym predstaveným o situácii pôsobenia saleziánov v Rožňave. Z našej strany sme pripravení pokračovať v dialógu s otcom biskupom."

Saleziáni museli opustiť Rožňavu na konci leta 2013 po rozhodnutí vtedajšieho diecézenho biskupa Vladimíra Fila. Dôvody sú dodnes nejasné. „Pomenovanie dôvodov, resp. prečo sa tak biskup rozhodol, ponechávame na ňom. Rešpektujeme toto rozhodnutie, ako aj kompetenciu diecézneho biskupa,“ povedal vtedy pre Postoy.sk hovorca saleziánov Peter Novák.

Imrich Gazda

Ilustračné foto: saleziani.sk

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo