Biskup Lach o americkom Pochode za život: Ide o budúcnosť ľudského bytia

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Biskup Lach o americkom Pochode za život: Ide o budúcnosť ľudského bytia

Biskup Milan Lach medzi mladými Američanmi počas Pochodu za život vo Washingtone. Foto – https://www.facebook.com/EparchyParma

Oslovila ma radosť a nadšenie množstva predovšetkým mladých ľudí z celej krajiny. Formuje sa tu nová generácia Američanov. Bolo to niečo úžasné!

Na Pochode za život (March for Life) vo Washingtone sa americkí gréckokatolíci zúčastňujú pravidelne. Som medzi nimi aj ja, aby veriaci videli svoju hierarchiu o úcte k životu nielen hovoriť, ale aj konkrétnymi krokmi, hoci malými, niečo robiť.

Na viac momentálne nemám, napríklad aby som vytvoril centrum pre budúce mamičky, kde by bolo možné zachrániť ich deti. 

Človeka až mrazí, keď počuje o 62 miliónoch zabitých detí pri potratoch v Spojených štátoch. Na druhej strane, povzbudivé je, že v USA sa toho pre ochranu nenarodených detí robí naozaj veľa. Viac, než by sme si mysleli. 

Na pochode ma osobne oslovila radosť a nadšenie toho množstva predovšetkým mladých ľudí z celej krajiny. Formuje sa tu nová generácia Američanov. Bolo to niečo úžasné!

Povzbudil ma aj záujem o skutočný duchovný život, napríklad keď som počúval spovede tínedžerov v Capitol One Arene, kde bola ráno v deň pochodu svätá omša za účasti 18-tisíc mladých ľudí. To mi dáva nádej, že katolícka cirkev v USA naberá nový dych a sviežosť.

Túto nádej vzbudzuje Ježiš Kristus, lebo cirkev patrí jemu. Ona je jeho Nevestou, ktorá vzišla z jeho prebodnutého boku, ako to hovorí svätý Ján Zlatoústy v jednej svojej homílii. Nového Adama – Ježiša Krista v nej prirovnáva k Adamovi, z ktorého boku bola stvorená jeho žena Eva.

Preto chodím na tento pochod, lebo tu ide o budúcnosť ľudského bytia, lebo tu ide o človeka, ktorý bol stvorený na Boží obraz a Božiu podobu.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo