Salezián z Popradu je nakazený koronavírusom, v karanténe je celá komunita

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Salezián z Popradu je nakazený koronavírusom, v karanténe je celá komunita

Ilustračné foto – TASR/AP

Pozitívny test na koronavírus mal 54-ročný salezián z Čiech, ktorý pôsobí v rehoľnej komunite v Poprade-Veľkej.

Prvým katolíckym kňazom na Slovensku, ktorý mal pozitívny test na koronavírus, je 54-ročný salezián z rehoľnej komunity v Poprade-Veľkej. O pacientovi informovala prešovská Fakultná nemocnica s poliklinikou cez svoju hovorkyňu Renátu Cenkovú vo štvrtok 19. marca, že „pacient je v domácej karanténe v Poprade“.

Saleziáni dona Bosca cez svojho hovorcu Rastislava Hamráčka upresnili, že ide o rehoľného kňaza, ktorý pochádza z Českej republiky a mal pozitívnu cestovateľskú anamnézu – 9. marca sa vrátil do Popradu po niekoľkodňovej návšteve v Čechách.

V nedeľu 15. marca mu počas dňa stúpala teplota; predstavený komunity po opakovanej konzultácii s popradskou nemocnicou ho odviezol v utorok 17. marca ráno na test do prešovskej fakultnej nemocnice. Keďže zdravotný stav dotyčného nevyžadoval hospitalizáciu, vrátil sa do domácej karantény.

„Rovnako ako náš český spolubrat, od štvrtka 19. marca – keď bol oznámený pozitívny výsledok testu – je v karanténe aj celá popradská saleziánska komunita vrátane dvoch saleziánov, ktorí sa tam v tom čase nachádzali kvôli iným povinnostiam,“ konštatoval o situácii Rastislav Hamráček, hovorca saleziánov.

V Poprade a okolí boli následne identifikované aj osoby, ktoré sa so saleziánom stretli po jeho návrate z Čiech. Všetky dotknuté osoby sú v preventívnej domácej karanténe.

„Až do momentu, kým sa neprejavili teploty, spolubrat netušil, že môže byť nakazený. Všetkým, ktorí pre túto jeho situáciu tiež znášajú preventívnu karanténu, vyjadruje saleziánska komunita v Poprade ľútosť, že k takej situácii došlo, zahŕňa ich do svojich každodenných modlitieb a ďakuje za pochopenie,“ dodal hovorca saleziánov don Rastislav Hamráček.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Novinka z vydavateľstva

Na pleciach obrov

Veľké pravdy viery, ako o nich meditovali a ako ich žili cir...

Na sklade. Odosielame ihneď.

O knihe
Cena u nás: 9,27 €

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo