Koronavírusom sa mal nakaziť aj kňaz, ktorý žije s pápežom v Dome sv. Marty

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Koronavírusom sa mal nakaziť aj kňaz, ktorý žije s pápežom v Dome sv. Marty

Foto – TASR/AP

Pápeža Františka opätovne otestovali na nový koronavírus, výsledok bol negatívny.

Taliansky monsignor, ktorý pracuje na Štátnom sekretariáte Svätej stolice a dlhé roky žije v Dome sv. Marty, kde býva aj pápež František, bol pozitívne testovaný na nový koronavírus. Informoval o tom portál Vatican Insider. Svätá stolica túto informáciu zatiaľ nepotvrdila.

Kňaz, ktorý by mal byť piatou osobou nakazenou vo Vatikáne, je podľa talianskeho portálu hospitalizovaný v jednej z rímskych nemocníc.

Nie je to prvý prípad, keď pápež František mohol prísť do kontaktu s infikovanou osobou. Ešte v prvej polovici marca prijal na návšteve ad limina apostolorum francúzskych biskupov, pričom jeden z nich bol neskôr pozitívne testovaný.

Na koronavírus bol testovaný aj samotný pápež, ktorého pred niekoľkými týždňami trápil ťažký kašeľ, výsledky boli negatívne.

K téme
Na koronavírus umierajú desiatky kňazov, ich príbehy sú tragické aj hrdinské Zdieľať

V dôsledku týchto okolností sa objavili úvahy, že pápež by mohol byť dočasne presťahovaný na izolovanejšie miesto. Nateraz však ostáva v Dome sv. Marty a pokračuje vo výkone svojich povinností.

Zavedené však boli prísne opatrenia – každodenné sväté omše, stredajšie generálne audiencie a nedeľné modlitby Anjel Pána sú bez účasti verejnosti, pápež nejedáva v spoločnej jedálni, ale stravu mu nosia v izbe, v ktorej trávi podstatne viac času ako v minulosti, a priestory, v ktorých sa pohybuje, sú neustále dezinfikované.

(Doplnené o 16.00) Pápež František absolvoval opätovný test na prítomnosť nového koronavírusu, ktorého výsledok bol negatívny, informovala o tom agentúra APA s odvolaním sa na milánsky denník Corriere della Sera.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Novinka z vydavateľstva

Na pleciach obrov

Veľké pravdy viery, ako o nich meditovali a ako ich žili cir...

Na sklade. Odosielame ihneď.

O knihe
Cena u nás: 9,27 €

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo