Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
15. apríl 2020

Prezidentka telefonovala s pápežom, v júni mala ísť na audienciu

Vzhľadom na okolnosti však nie je jasné, či sa jej stretnutie s pápežom uskutoční.
Prezidentka telefonovala s pápežom, v júni mala ísť na audienciu

Foto – TASR

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu poobede telefonovala s pápežom Františkom.

Čaputová mala v júni absolvovať osobnú audienciu vo Vatikáne, vzhľadom na aktuálne okolnosti nie je isté, či sa uskutoční.

Prezidentka ocenila, že sa mohla s pápežom telefonicky spojiť. Poďakovala mu za jeho povzbudzovanie v nádeji.

Uviedla, že s ním zdieľa nádej, že utrpenie, ktoré teraz všetci prežívame, pomôže k vedomiu, že sme na jednej lodi a to, čo potrebujeme najviac je vzájomná pomoc a spolupráca. V telefonáte ho informovala o aktuálnej situácii na Slovensku, predovšetkým o tom, že naši občania sú úžasne disciplinovaní. 

Čaputová podľa vlastných slov pozvala pápeža na návštevu Slovenska. Pápež vraj reagoval, že veľmi rád príde, pokiaľ to okolnosti dovolia.

František prezidentku informoval, ako trávi čas on, že je zdravý a že sa snaží prihovárať veriacim prostredníctvom médií, pretože považuje za veľmi dôležité, aby odznievali posolstva o nádeji.

„Svätý Otec srdečne všetkých pozdravuje. Odkazuje, aby sme nestrácali nádej a utvrdzovali sa v odvahe, aby sme nestrácali disciplínu, lebo len spolu môžeme zvíťaziť. Osobitne na záver odkázal, že sa máme starať o najstarších, lebo oni sú našou pamäťou,“ dodala prezidentka.
 

Inzercia

Odporúčame