Kňaz vyháňal diabla z mesta na helikoptére

Exorcizmus z helikoptéry nebol prvým pokusom o vyhnanie diabla z celého mesta alebo krajiny.


Obyvateľov prímorskej talianskej oblasti Castellammare di Stabia už dlhodobo trápi vyčínanie vandalov a kriminálnikov. Miestny kňaz vidí za sociálnym a ekonomickým úpadkom mesta prítomnosť diabla. Pokúsil sa ho vyhnať výnimočným spôsobom – exorcizmom z helikoptéry. Informoval o tom britský The Independent či americká Catholic News Agency.

Skupina miestnych veriacich zorganizovala „vzdušný boj“ proti diablovi po sérií krádeží z kostolov, znesvätení hrobov, krížov a obrazov Panny Márie. „Ak satan existuje, prevzal kontrolu nad našim mestom,“ tvrdia veriaci, ktorí prosia o zmenu aj modlitbami. Kňaz z helikoptéry požehnal mesto aj okolitú oblasť. I keď je tento spôsob exorcizmu špecifický, nie je to prvý pokus o snahu vyhnať diabla z celého mesta alebo krajiny.

K téme
Mexiko: Exorcisti sa pokúsili vyhnať diabla z krajiny

Zdieľať

Pred pár mesiacmi sa v mexickej Guadalajare uskutočnil historicky prvý celonárodný exorcizmus. Skupina kňazov ním reagovala na slová  pápeža Františka, ktorý vyjadril obavy, že diabol trestá krajinu za dlhodobú kriminalitu a drogové zločiny.

Španielsky José Antonio Fortea pri tejto príležitosti uviedol, že by bolo veľmi vhodné, ak by sa v krajinách po celom svete uskutočnil tento rituál na každoročnom stretnutí exorcistov. Povzbudil k tomu aj všetkých biskupov, ktorí majú povolenie na vykonanie obradu alebo ho môžu udeliť kňazom vo svojej diecéze. „Každý biskup a kňaz má moc použiť svoju silu proti diablovi,“ povedal Fortea.

Hovorca Medzinárodnej asociácie exorcistov Valter Cascioli potvrdil, že rastie počet kardinálov a biskupov, ktorí majú záujem zúčastniť sa stretnutí zameraných na problematiku exorcizmu. Dôvodom je, že zaznamenali zvýšený počet aktivít spojených s démonom.

„Tento nárast môže byť dôsledkom úpadku viery jednotlivcov spojený s častým praktizovaním okultizmu,“ vysvetľuje Cascioli. „Začína to zväčša ignoranciou, povrchnosťou či nerozumnosťou. Stačí sa na tom zúčastniť alebo sa len prizerať a dôsledky môžu byť katastrofálne.“

Adam Takáč

Ilustračné foto: wikipedia.org

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo