Začína sa 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov

Na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie sa na Slovensku začne 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov. Od 15. septembra potrvá do 24. októbra.

Počas tohto obdobia sa záujemcovia môžu spojiť v úmysle vyprosiť kňazom potrebné milosti. Počas modlitbovej reťaze sa uskutoční aj púť za kňazov v Šaštíne (26. septembra). Inciátorom je spoločenstvo Modlitby za kňazov.

Veriaci môžu kňazom pomôcť pôstom a modlitbou. Foto - mzk.sk

Forma pôstu je taká, akú si kto vyberie. Organizátori v minulých ročníkoch kampane odporúčali klasický pôst, ako ho poznáme na Popolcovú stredu alebo na Veľký piatok. To znamená, raz za deň sa dosýta najesť a zdržať sa mäsitého jedla. Ale nie je to podmienka.

Záujemcovia si môžu na stránke http://mzk.sk/postaput stiahnuť tabuľku pre farnosti či spoločenstvá. Veriaci sa v nej môžu zapisovať na jednotlivé dni pôstu. Spoločenstvo Modlitby za kňazov tiež prosí kňazov, aby na tento úmysel odslúžili v čase pôstnej akcie aspoň jednu svätú omšu.

Požehnanie a podporu akcii vyslovili obaja metropoliti Katolíckej cirkvi na Slovensku, arcibiskupi Stanislav Zvolenský a Bernard Bober, ako aj hlava Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku, prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak.

TK KBS

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo