Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Svet kresťanstva
14. september 2015

Začína sa 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov

Na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie sa na Slovensku začne 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov. Od 15. septembra potrvá do 24. októbra. Počas tohto obdobia sa záujemcovia môžu spojiť v úmysle vyprosiť kňazom potrebné milosti. Počas modlitbovej reťaze sa uskutoční aj púť za kňazov v Šaštíne ...

Začína sa 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov

Na slávnosť Sedembolestnej Panny Márie sa na Slovensku začne 40-dňová reťaz pôstu a modlitieb za kňazov. Od 15. septembra potrvá do 24. októbra.

Počas tohto obdobia sa záujemcovia môžu spojiť v úmysle vyprosiť kňazom potrebné milosti. Počas modlitbovej reťaze sa uskutoční aj púť za kňazov v Šaštíne (26. septembra). Inciátorom je spoločenstvo Modlitby za kňazov.

Veriaci môžu kňazom pomôcť pôstom a modlitbou. Foto - mzk.sk

Forma pôstu je taká, akú si kto vyberie. Organizátori v minulých ročníkoch kampane odporúčali klasický pôst, ako ho poznáme na Popolcovú stredu alebo na Veľký piatok. To znamená, raz za deň sa dosýta najesť a zdržať sa mäsitého jedla. Ale nie je to podmienka.

Záujemcovia si môžu na stránke http://mzk.sk/postaput stiahnuť tabuľku pre farnosti či spoločenstvá. Veriaci sa v nej môžu zapisovať na jednotlivé dni pôstu. Spoločenstvo Modlitby za kňazov tiež prosí kňazov, aby na tento úmysel odslúžili v čase pôstnej akcie aspoň jednu svätú omšu.

Požehnanie a podporu akcii vyslovili obaja metropoliti Katolíckej cirkvi na Slovensku, arcibiskupi Stanislav Zvolenský a Bernard Bober, ako aj hlava Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku, prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak.

TK KBS

Inzercia

Odporúčame

Pápežský palác v Castel Gandolfo sprístupnili verejnosti

Pápežský palác v Castel Gandolfo sprístupnili verejnosti

V letnom sídle pápežov v Castel Gandolfo neďaleko Ríma si návštevníci budú môct pozrieť aj BMW Jána Pavla II. Emeritný pápež Benedikt XVI. sa po rezignácii v roku 2013 zdržiaval v Castel Gandolfo niekoľko týždňov. Foto - Wikipedia Apoštolský palác v Castel Gandolfe je od soboty otvorený pre verejnos...

Prečo je dôležité sledovať Františkove kázne

Prečo je dôležité sledovať Františkove kázne

Pápežove homílie v Dome sv. Marty reformujú štruktúry aj ducha Katolíckej cirkvi. Po letnej prestávke pápež František opäť začal sláviť ranné omše v Kaplnke Ducha Svätého v Dome svätej Marty. Ide o jednu z noviniek v praktickom fungovaní pontifikátu, ktoré priniesol pápež z Argentíny. Ranné omše v k...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.