Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. máj 2021, 11:16

Pápež bude mať prvý plne elektrický papamobil

Ekologický papamobil Svätému Otcovi darovali aj japonskí biskupi. Ich Toyota Mirai sa však zatiaľ takmer nepoužíva.

Vatikán budúci rok rozšíri svoj vozový park o plne elektrický papamobil. Konštrukcia auta má byť podľa agentúry Kathpress založená na elektrickom SUV Ocean kalifornskej spoločnosti Fisker a má byť vyrobená z recyklovaných materiálov.

Na jedno nabitie dôjde auto takmer päťsto kilometrov, jeho cena sa bude pohybovať okolo jedného milióna českých korún.

Pápež František sa nedávno stretol so zakladateľom automobilky Henrikom Fiskerom, ktorý mu prestavil možnú podobu nového auta.

Podľa stránky Portál řidiče bude pre pápeža špeciálne upravené. Pre kontakt s davmi bude slúžiť špeciálny sklenený priestor nad kabínou vodiča. Interiér má byť vyrobený z udržateľných materiálov, koberce z plastu pochádzajú z odpadu vyťaženého z oceánu.

Ekologický papamobil Svätému Otcovi darovali aj japonskí biskupi. Ich Toyota Mirai sa však zatiaľ takmer nepoužíva. Dôvodom sú podľa Kathpressu nielen obmedzenia spôsobené pandémiou, ale i nemožnosť zaistiť dostatočný prísun vodíku počas pápežských ciest.

Inzercia

Dnes treba vedieť

27. máj 2022, 08:32

V Rakúsku posledné desaťročia neustále klesá počet katolíkov a príslušníkov protestantských cirkví, naopak, prudko rastú počty ortodoxných kresťanov a moslimov. Podľa výsledkov dobrovoľného prieskumu o náboženskej príslušnosti, ktorý zverejnil rakúsky štatistický úrad, sa v roku 2021 hlásilo ku kresťanstvu približne 6,1 milióna mužov a žien, čo predstavuje približne 68,2 percenta celkovej populácie. (kathpress)

26. máj 2022, 20:21

Bratislavská arcidiecéza uvedie v pondelok 30. mája o 20.00 U Františkánov v Teatro Colorato ďalšiu časť talkshow s názvom „Adam, kde si?“ Hosťami budú biskup Jozef Haľko a Ľubica Čekovská. Moderuje Pavol Smolík. (abuba.sk)

26. máj 2022, 11:25

Pápež František, ktorý v máji opakovane vyzval k dennej modlitbe ruženca za ukončenie vojny na Ukrajine a za pokoj vo svete, sa príde v utorok 31. mája o 18.00 pomodliť na tento úmysel do rímskej Baziliky Santa Maria Maggiore. S modlitbou v Ríme budú cez priamy prenos spojené medzinárodné mariánske svätyne. (vaticannews)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.