Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. júl 2021, 12:51

Homosexuálne zväzky

Českí biskupi odmietajú redefiníciu manželstva. Povedie k adopciám detí, píšu

Podľa českých a moravských biskupov existujú zmysluplnejšie riešenia, spočívajúce napríklad v odlišnom označení zväzku rovnakopohlavných párov.

Českí biskupi považujú rozšírenie inštitúcie manželstva na rovnakopohlavné páry za krok nesprávnym smerom.

„Domnievame sa, že nie je nutné reagovať na každú výzvu dnešnej doby jej ukotvením v legislatíve. Sme presvedčení, že existujú zmysluplnejšie riešenia, spočívajúce napríklad v odlišnom označení zväzku rovnakopohlavných párov. Uzákonenie manželstva týchto párov by so sebou prinieslo aj nárok na adopciu detí,“ uviedla Česká biskupská konferencia v súvislosti s opakujúcou sa snahou zaviesť do právneho poriadku úpravu poňatia manželstva.

Tisícročná skúsenosť ľudstva podľa českých a moravských biskupov potvrdzuje, že základom manželstva je spolužitie muža a ženy. „Treba mať na pamäti, že manželstvo má hlboký zmysel, ktorý nespočíva iba v obdarovaní sa vzájomnou láskou, ale aj v plodení a výchove detí, ktoré zaisťujú kontinuitu ľudského rodu,“ napísali.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 10 hodinami
pred 15 hodinami

Nedeľnou svätou omšou v Mauzóleu Johna Garanga v juhosudánskom hlavnom meste Džuba vyvrcholila šesťdňová návšteva pápeža Františka v Konžskej demokratickej republike a Južnom Sudáne. „Keď vás prepadne pokušenie cítiť sa nedostatočne, skúste sa pozrieť na soľ a jej drobné zrnká: je to malá prísada a po položení na tanier sa stratí, rozplynie sa, ale práve tak dodá chuť celému obsahu,“ povedal pápež v homílii pred 70-tisíc veriacimi. Návrat do Ríma je naplánovaný na 17.30 hod. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.