Vypočuť článok
DTV Kubánska vláda zatkla kňaza
0:00
0:00
0:00 0:00
Postoj
Postoj

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Kubánska vláda zbila a zatkla katolíckeho kňaza, ktorý bránil demonštrantov. Počas nedeľných protestov proti tamojšej komunistickej vláde zadržali niekoľko katolíckych aktivistov vrátane kňaza Castora Álvareza. Ten je zadržiavaný na polícii v Montecarlo v Camagüey a čelí obvineniu z výtržníctva. Pred policajnou stanicou sa včera zišli kňazi, rehoľné sestry a laici, aby pokojne demonštrovali za jeho prepustenie. (cna)

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
vláda
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Krátke správy

pred 10 hodinami

„V deväťdesiatych rokoch chodili naši biskupi do Nemecka aj viackrát do roka, fungovali vzťahy a partnerstvá. Napríklad viem, že Spišská diecéza mala dobrý vzťah s Kolínskou arcidiecézou, Košická arcidiecéza s diecézou Limburg,“ hovorí v rozhovore vedúci Generálneho sekretariátu KBS kňaz Juraj Sabadoš. Podľa neho sa biskupi z oboch strán musia začať znovu stretávať, ľudsky chápať, aby sa prekonávali predsudky.

Naši a nemeckí biskupi by sa mali znova začať stretávať, hovorí kňaz z KBS Juraj Sabadoš
01. jún 2026

Svätú omšu, ktorou vyvrcholí tohtoročná Levočská púť, bude celebrovať jeruzalemský patriarcha kardinál Pierbattista Pizzaballa. Farnosť v Levoči zverejnila program tohtoročnej púte, ktorá bude počas víkendu 4. – 5. júla. Minulý rok mal prísť do Levoče kardinál Prevost, súčasný pápež Lev XIV.

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť