Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. október 2021, 15:59

Pápež vysvätil biskupov Mariniho a Ferradu

Pápež vysvätil biskupov Mariniho a Ferradu

Guido Marini vľavo a Andrés Gabriel Ferrada Moreira. Foto: TASR/AP Photo/Alessandra Tarantino

„Touto službou si budete strážiť svoje povolanie a budete pravými pastiermi v službe, nie v poctách, v moci,“ prihovoril sa svätencom Svätý Otec.

Bývalý pápežský ceremoniár Mons. Guido Marini vymenovaný za biskupa talianskej Tortony a sekretár Kongregácie pre klerikov Mons. Andrés Gabriel Ferrada Moreira z Čile prijali v nedeľu 17. októbra vo vatikánskej bazilike z rúk pápeža Františka biskupskú vysviacku.

Obrad vysviacky sa konal pri slávnostnej svätej omši o 9. hodine. Oboch kandidátov na úvod predstavil prefekt Kongregácie pre biskupov kardinál Marc Ouellet.

„Slúžte. A touto službou si budete strážiť svoje povolanie a budete pravými pastiermi v službe, nie v poctách, v moci. Nie, slúžte, vždy slúžte,“ prihovoril sa Svätý Otec samotným svätencom v rámci homílie.

Mons. Guido Marini pochádza z Janova a má 56 rokov. Od roku 2007 vykonával službu majstra pápežských liturgických slávení. Za biskupa Tortony, sufragánnej diecézy Janovskej arcidiecézy, ho pápež František vymenoval 29. augusta.

52-ročný Mons. Andrés Gabriel Ferrada Moreira, ktorý pochádza zo Santiaga de Chile, bol 8. septembra menovaný za titulárneho arcibiskupa Tiburnie a za sekretára Kongregácie pre klerikov. Na kongregácii predtým pôsobil vo funkcii oficiála.

Marini sa ujme svojho úradu biskupa Tortonskej diecéze v nedeľu 7. novembra. Na katedre sv. Marciána je nástupcom Mons. Vittoria Francesca Violu, ktorý bol v máji minulého roka vymenovaný za sekretára Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí.

Inzercia

Dnes treba vedieť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.