Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. január 2022, 12:06

Sestry Matky Terezy

V Kalkate chýba sestrám chlieb, pečivo, čaj či vajíčka, jedlo dávajú na prídel

V dôsledku rozhodnutia vlády v Indii, že neziskové organizácie nie sú oprávnené prijímať dary zo zahraničia, začali Misionárky lásky dávať chudobným jedlo a ďalšie veci na prídel. Sestry Matky Terezy vo svojom materskom dome v Kalkate bežne pomáhajú asi šesťsto ľuďom. Raňajky, ktoré sestry ponúkali 2. januára, boli o hodinu kratšie ako zvyčajne, keďže im chýbalo nejaké pečivo a čaj, chlieb a vajíčka.

Agentúra CNA píše aj o 45-ročnom žobrákovi Abdulovi Razzakovi, ktorému sestry pomáhali od vypuknutia pandémie každý deň. Denne u sestier dostal jedlo. Sestry mu teraz povedali, že už mu možno nebudú môcť pomáhať s jedlom.

Ďalšia žena spolu s rodinou bežne dostávajú v sirotinci v Kalkate jedlo. Zimu prežijú vďaka Misionárkam lásky, no teraz sa obávajú, že neprežijú. Očakávane deky pre matku, ktorá žije na ulici so štyrmi deťmi mladšími ako osem rokov a s nevidiacim manželom,  od sestier nedorazili. Sestry Matky Terezy momentálne v Indii môžu pomáhať biedným len vďaka darom od domácich obyvateľov. Príkladom je aj štát Urísa, kde vláda potvrdila, že zásobovanie sestier v týchto ťažkých časoch bude pokračovať.

Inzercia

Dnes treba vedieť

27. september 2022, 20:12

Andrea Bocelli bude v nedeľu spievať vo Vatikáne na slávnostnom otvorení novej svetelnej šou na fasáde Baziliky svätého Petra. Taliansky tenorista by mal 2. októbra predviesť pieseň zo svojho nového albumu, ktorý vyjde koncom októbra. Vystúpenie o 20.00 odštartuje nočnú videoinštaláciu, v rámci ktorej sa bude do 16. októbra premietať osemminútové video s názvom Nasleduj ma: Život sv. Petra. (cna)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.