Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Duchovný život Dnes treba vedieť
08. január 2022, 15:00

Viera v mobile

Náboženské aplikácie pritiahli investície za viac ako 175 miliónov dolárov

Náboženské aplikácie pritiahli investície za viac ako 175 miliónov dolárov

Aplikácia Hallow v smartfóne. Foto Postoj/Juraj Brezáni

Investori v oblasti technológií objavili náboženstvo, teda aspoň náboženské aplikácie.

V roku 2021 naliali investori viac ako 175 miliónov dolárov do softvérových spoločností, ktoré vyvíjajú duchovné nástroje pre smartfóny.

Podľa portálu Christianity Today tak stavili na to, že technologické startupy dokážu nájsť spôsob, ako zarobiť na modlitbách, meditácii Písma a čítaní Biblie.

Hoci duchovné aplikácie nie sú novinkou, až donedávna nelákali kapitál v takej miere ako dnes. Napríklad pred desiatimi rokmi investície do nich dosahovali menej ako 100-tisíc dolárov.

Najväčším investíciám sa tešia aplikácie Hallow a Glorify. Katolícka apka Hallow spolupracuje s 250 farnosťami v USA, no cieli najmä na ľudí, ktorí prestali chodiť do kostola.

Aplikácia Glorify zase sľubuje užívateľom rozvoj ich denných duchovných návykov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

27. máj 2022, 08:32

V Rakúsku posledné desaťročia neustále klesá počet katolíkov a príslušníkov protestantských cirkví, naopak, prudko rastú počty ortodoxných kresťanov a moslimov. Podľa výsledkov dobrovoľného prieskumu o náboženskej príslušnosti, ktorý zverejnil rakúsky štatistický úrad, sa v roku 2021 hlásilo ku kresťanstvu približne 6,1 milióna mužov a žien, čo predstavuje približne 68,2 percenta celkovej populácie. (kathpress)

26. máj 2022, 20:21

Bratislavská arcidiecéza uvedie v pondelok 30. mája o 20.00 U Františkánov v Teatro Colorato ďalšiu časť talkshow s názvom „Adam, kde si?“ Hosťami budú biskup Jozef Haľko a Ľubica Čekovská. Moderuje Pavol Smolík. (abuba.sk)

26. máj 2022, 11:25

Pápež František, ktorý v máji opakovane vyzval k dennej modlitbe ruženca za ukončenie vojny na Ukrajine a za pokoj vo svete, sa príde v utorok 31. mája o 18.00 pomodliť na tento úmysel do rímskej Baziliky Santa Maria Maggiore. S modlitbou v Ríme budú cez priamy prenos spojené medzinárodné mariánske svätyne. (vaticannews)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.