Súd v Dolnom Kubíne súhlasil s navrhovaným trojročným podmienečným trestom pre kňaza Františka z Oravy za zneužitie 14-ročného dievčaťa. Podľa hovorcu Spišskej diecézy Petra Majchera je mimo kňazskej služby a nepôsobí v žiadnej farnosti. Cirkev čelila kritike po tom, čo prípady neohlásili na polícii. „Prípady neboli hlásené zo strany cirkvi na žiadosť obetí,“ uviedol Majcher. (myorava)