Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. jún 2022, 14:27

Prolife v USA

Pelosiová aj napriek svojej podpore interrupcií prijala vo Vatikáne Eucharistiu

Pelosiová aj napriek svojej podpore interrupcií prijala vo Vatikáne Eucharistiu

Foto: TASR/AP

Predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu sa stretla aj s pápežom Františkom.

Predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiová aj napriek svojmu postoju podporujúcemu práva na interrupciu prijala v stredu počas omše vo Vatikáne Oltárnu sviatosť.

Pelosiová sa stretla i s pápežom Františkom. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Pelosiová sa v Bazilike sv. Petra zúčastnila na rannej omši, ktorá pripomína sviatok sv. Petra a Pavla. Sedela v sekcii VIP a prijala aj Eucharistiu, píše AP s odvolaním sa na dvoch očitých svedkov.

AP zdôrazňuje, že arcibiskup zo San Francisca Salvatore Cordileone tvrdí, že z dôvodu jej podpory práv na umelé prerušenie tehotenstva jej už viac nedovolí Sviatosť oltárnu prijímať. Pelosiová v Kongrese zastupuje obvod v okolí San Francisca v americkom štáte Kalifornia.

Konzervatívec Cordileone žiada, aby prestala interrupciu podporovať – alebo sa prestala verejne vyjadrovať o svojej katolíckej viere.

Pelosiová na sociálnej sieti Twitter napísala, že v utorok popoludní absolvovala stretnutie s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom. Ich rozhovor sa zameriaval na spoluprácu medzi USA a Talianskom a na podporu rozvoja a obrany demokracie na Ukrajine.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

„Bol to pre mňa veľký zážitok,“ povedal na brífingu o smútočnej slávnosti kardinál Dominik Duka. Dodal, že mu netiekli len slzy, ale aj pot: „Ale práca v cirkvi nemôže byť bez potu.“ Košický arcibiskup Bernard Bober zdôraznil, že hoci išlo o smútočnú udalosť, pre všetkých zúčastnených bola zároveň pozvaním k tomu, aby zosnulého kardinála nielen obdivovali, ale aj napodobňovali.

pred 14 hodinami

Kardinál Dominik Duka v homílii zdôraznil, že zosnulý kardinál Jozef Tomko sa spolu s pápežom Jánom Pavlom II. pričinili o návrat slobody. „Otec kardinál Jozef, Pán Boh zaplať za všetko, čo si vykonal pre Kristovu cirkev, pre naše cyrilo-metodské krajiny. Právom nesieš spolu so svätým Jánom Pavlom II. podiel na návrate slobody, za ktorú vďačíme všemohúcemu a milosrdnému Bohu, príhovoru Matky nášho Pána Ježiša Krista a našim svätým ochrancom, svätým Cyrilovi a Metodovi,“ uviedol kardinál Duka.

pred 14 hodinami

Pohreb kardinála Jozefa Tomka je pre Košice najvýznamnejším pohrebom od uloženia pozostatkov Františka II. Rákocziho do krypty Dómu sv. Alžbety v roku 1906, povedal pre Svet kresťanstva známy košický sprievodca Milan Kolcun. Kardinálovo rozhodnutie byť pochovaný práve v Košiciach považuje za veľkú poctu. „Turistom som v minulosti opakovane hovoril, že muž číslo dva z éry pápeža Jána Pavla II. bude odpočívať práve v Košiciach,“ dodal Kolcun.

pred 15 hodinami

Dóm sv. Alžbety je už zaplnený, organizátori ďalších ľudí po 9. hodine nevpúšťajú. Dovnútra sa dostanú už len koncelebrujúci kňazi. Pre tých, ktorí sa do katedrály nedostali, je na námestí pred Urbanovou vežou pripravená veľkoplošná obrazovka s priamym prenosom z pohrebnej svätej omše. Naživo ju prinesie RTVS, TV LUX a Rádio LUMEN.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.