Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. jún 2022, 14:27

Prolife v USA

Pelosiová aj napriek svojej podpore interrupcií prijala vo Vatikáne Eucharistiu

Pelosiová aj napriek svojej podpore interrupcií prijala vo Vatikáne Eucharistiu

Foto: TASR/AP

Predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu sa stretla aj s pápežom Františkom.

Predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiová aj napriek svojmu postoju podporujúcemu práva na interrupciu prijala v stredu počas omše vo Vatikáne Oltárnu sviatosť.

Pelosiová sa stretla i s pápežom Františkom. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Pelosiová sa v Bazilike sv. Petra zúčastnila na rannej omši, ktorá pripomína sviatok sv. Petra a Pavla. Sedela v sekcii VIP a prijala aj Eucharistiu, píše AP s odvolaním sa na dvoch očitých svedkov.

AP zdôrazňuje, že arcibiskup zo San Francisca Salvatore Cordileone tvrdí, že z dôvodu jej podpory práv na umelé prerušenie tehotenstva jej už viac nedovolí Sviatosť oltárnu prijímať. Pelosiová v Kongrese zastupuje obvod v okolí San Francisca v americkom štáte Kalifornia.

Konzervatívec Cordileone žiada, aby prestala interrupciu podporovať – alebo sa prestala verejne vyjadrovať o svojej katolíckej viere.

Pelosiová na sociálnej sieti Twitter napísala, že v utorok popoludní absolvovala stretnutie s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom. Ich rozhovor sa zameriaval na spoluprácu medzi USA a Talianskom a na podporu rozvoja a obrany demokracie na Ukrajine.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 19 hodinami

Na evanjelickej fare v poľských Katoviciach došlo ráno k výbuchu plynu, pri ktorom zahynuli dvaja ľudia, časť budovy sa zrútila. V čase nešťastia bolo na starej evanjelickej fare deväť osôb. V nemocnici skončili štyria ľudia, z toho dve deti. Farár v čase nešťastia nebol doma, v nemocnici skončila rodina kaplána. Podľa vyhlásenia Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania majú hospitalizované osoby ľahké popáleniny. V budove bývali aj rodiny ukrajinských utečencov, ktoré sú našťastie v poriadku. (tvn24)

Obraz zniszczeń chwilę po eksplozji został nagrany przez jednego ze świadków.

Uverejnil používateľ TVN24 Piatok 27. januára 2023
pred 21 hodinami

Gréckokatolíci si v sobotu v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove slávením archijerejskej svätej liturgie pripomenú 15. výročie zriadenia Gréckokatolíckej metropolie sui iuris na Slovensku. Svätej liturgii o desiatej dopoludnia bude predsedať vladyka Peter Rusnák, bratislavský eparcha a apoštolský administrátor sede vacante Prešovskej archieparchie a homíliu prednesie apoštolský nuncius Nicola Girasoli. Do Prešova príde viac ako dvadsať biskupov zo Slovenska a zahraničia.  (grkatpo.sk)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.